Porto je s 2:1 svladao Juventus u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.
17. veljače 2021. u 22:52 2 komentara 2619 prikaza
Champions League - Round of 16 First Leg - FC Porto v Juventus
Pogledajte galeriju 1/7

Porto je kao domaćin svladao Juventus s 2-1 (1-0), a Borussia Dortmund slavila je s 3-2 (3-1) na gostovanju kod Seville u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka odigranim u srijedu.

UPLATIO ZA DJECU Vatreni svima u selu otplatio kredite, a sada je opet pokazao veliko srce

Porto je na svom Dragau do dva pogotka prednosti stigao pogocima na početku prvog i drugog poluvremena. Nakon nešto više od minute igre Iranac Mehdi Taremi je iskoristio mlako dodavanje Bentancura prema Juventusovu vrataru Szczesnom i ugurao loptu u mrežu. Za 2-0 nakon samo 25 sekundi igre u drugom poluvremenu strijelac je bio Malijac Moussa Marega na dodavanje Manafe.

Važan pogodak u gostima za uzvrat u Torinu Juventusu je donio Federico Chiesa u 84. minuti na ubačaj Adriena Rabiota.

Dortmundska Borussia je do trijumfa stigla ponajviše zahvaljujući svom stroju za pogotke, Norvežaninu Erlingu Haalandu, koji je postigao dva od tri pogotka gostujuće momčadi, a kod prvog asistirao.

Sevilla je u 7. minuti došla do vodstva pogotkom Susa, ali od 19. minute na scenu stupa Haaland. Prvo je bio dodavač kod pogotka Mahmouda Dahouda. U 27. minuti je Norvežanin protutnjao kroz obranu Seville, odigrao dvostruko dodavanje s Jadonom Sanchom i u klizećem startu ugurao loptu u mrežu pokraj Sevillina vratara Bona. U 43. minuti Haaland je presjekao dodavanja oko sredine igrališta i pokrenuo kontranapad u kojem je na dodavanje Marca Reusa preciznim udarcem po drugi put svladao Bona.

Sevilli je pogodak nade za uzvrat postigao Nizozemac Luuk de Jong, preciznim udarcem u 84. minuti nakon odličnog ubačaja Oscara.

Klara Mrčela SVE JE ONA NJEMU Više ne taje vezu: Američki tenisač priznao da je lud za prelijepom Splićankom!

Ivan Rakitić bio je u početnom sastavu Seville, a zamijenjen je u 46. minuti.

Uzvratne utakmice Juventus - Porto i Borussia Dortmund - Sevilla na rasporedu su 9. ožujka.

Nove dvije utakmice osmine finala Lige prvaka bit će odigrane u utorak, 23. veljače, kad će Atletico Madrid ugostiti Chelsea, a Lazio biti domaćin Bayernu.

Liga prvaka, osmina finala - prve utakmice
16. veljače

Barcelona - PSG          1-4 (Messi 27-11m / Mbappe 32, 65, 85, Kean 70)
RB Leipzig - Liverpool   0-2 (Salah 53, Mane 58)

17. veljače
Porto - Juventus         2-1 (Taremi 2, Marega 46 / Chiesa 82)
Sevilla - Borussia D.    2-3 (Suso 7, L. de Jong 84 / Dahoud 19, Haaland 27, 43)

u riječkom KBC-u
Nakon vijesti da im nerođeno dijete neće preživjeti, mladi par 'u povjerenju' dobio neobičnu preporuku
UHVATI BIORITAM
Koji kronotip posjedujete? Upoznajte se s ovim unutarnjim satom koji trebate slušati
  • KRAJ
    Kraj večerašnjih utakmica. Porto je kod kuće s 2:1 svladao Juventus, dok je Borussia Dortmund slavila kod Seville s 3:2.
  • 83' Gol
    Gol za Juventus! Rabiot je ubacio s lijeve strane, a Chiesa dočekao loptu i pogodio gol.
  • 46' Gol
    Gol za Porto! Domaćini vode 2:0, zabio je Marega. Porto je opet zabio na početku poluvremena.
  • 2' Gol
    Gol za Porto! Domaćini su poveli već u drugoj minuti. Zabio je Taremi!
  • JUVENTUS
    Sastav Juventusa: Szczesny - Danilo, De Ligt, Chiellini, Sandro - McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa - Kuluševski, Ronaldo.
  • PORTO
    Poznati su i sastavi. Za Porto će igrati: Marchesin - Manafa, Pepe, Mbemba, Sanusi - Corona, Oliveira, Uribe, Otavio - Marega, Taremi.
Osmina finala Lige prvaka, 21:00, Porto, Portugal
Porto Taremi 2', Marega 46'
2
1
Juventus Chiesa 83'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

• 90'

Conceicao i Ndiaye su ušli umjesto Oliveire i Corone.

• 87'

Žuti karton za Demirala.

• 85'

Ako ovako ostane, neće ovo biti toliko loš rezultat za Juventus koji je večeras bio jako blijed.

• 84'

De Jong je zabio na drugoj utakmici i Sevilla je protiv Borussije smanjila na 3:2.

• 83'

• 81'

Žuti karton za Danila koji će zbog toga propustiti uzvrat.

• 77'

Ramsey umjesto Kuluševskog kod Juventusa.

• 75'

Oliveira tuče, no vratar Juventusa je spreman.

• 67'

Sjajan potez Corone. Bio je u teškoj situaciji, leđima okrenut od gola. No, namjestio je sebi loptu na škarice i tukao, no Szczesny to brani.

• 66'

Kod Juventusa je Morata ušao umjesto McKennieja, a Grujić umjesto Marege kod Porta.

• 63'

Žuti karton za de Ligta.

• 52'

Porto je mogao povesti i 3:0. Oliveira je tukao, no Szczesny to brani. Vratar Juventusa nezadovoljan je igrom obrane.

• 46'

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Porto vodi 1:0.

• 43'

Borussia je povela 3:1 protiv Seville, opet Haaland!

• 41'

Juventus je sada imao najbolju priliku, Rabiot je pokušao škaricama, no vratar Porta to dobro brani.

• 35'

Evo još problema u nesigurnoj obrani Juventusa. Chiellini se ozlijedio, ne može nastaviti i umjesto njega ulazi Demiral.

• 27'

U drugoj utakmici već je 2:1 za Borussiju Dortmund. Suso je doveo Sevillu u vodstvo, ali je Borussia okrenula preko Dahouda i Haalanda.

• 23'

Porto je odlično otvorio utakmicu, a Ronaldo se do sada nije vidio. Domaćini i dalje pritišću.

• 15'

Porto i dalje napada, a Juvenuts djeluje zbunjen na početku utakmice.

• 3'

Nevjerojatan gol primio je Juventus. Bentancur je htio vratiti golmanu, no to je napravio jako slabo, Taremi je presjekao i ugurao loptu u mrežu.

• 2'

• 1'

Počela je utakmica!

• TAKTIKA

Evo kako će momčadi tatički izgledati.

• JUVENTUS

• PORTO

• Juventus u Porto dolazi na krilima Cristiana Ronalda isprati gorak okus s prvenstvene utakmice i poraza 0:1 protiv Napolija u subotu, čime se Pirlova momčad udaljila od prvog mjesta i vodećeg Intera u Serie A.

• Susret se igra u Ronaldovom Portugalu, na Dragau, a riječ je o prvoj utakmici osimine finala Lige prvaka. U drugoj utakmici večeras sastaju se Sevilla i Borussia Dortmund.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s Ligom prvaka. Pred nama je susret Porta i Juventusa.