Raspoložena Rijeka remizirala s vodećom momčadi u Španjolskoj i više nije bez bodova

Real Sociedad i Rijeka odigrali su 2:2 u petom kolu skupine F Europske lige.
03. prosinca 2020. u 22:57 4 komentara 5199 prikaza
Europa League - Group F - Real Sociedad v HNK Rijeka
Pogledajte galeriju 1/6

Rijeka osvojila je prvi bod u skupini F odigravši 2-2 na gostovanju kod Real Sociedada.

Rotterdam: Dinamo i Feyenoord igraju utakmicu 5. kola UEFA Europske lige SVAKA ČAST Zvuči nestvarno, ali istina je: Ovaj podatak vezan uz Dinamo oborit će vas s nogu!

Rijeka je pružila odličnu predstavu, vodila je 1-0 i 2-1, ali nije uspjela obraniti vodstvo.

Hrvatski sastav je poveo u 38. minuti golom Velkovskog. Murić je ubacio iz kornera, Menalo je ispred prve stative prebacio loptu do Velkovskog koji je glavom ubacio loptu u mrežu iz blizine za 1-0.

Domaćin je uspio izjednačiti u 69. minuti golom Bautista koji je Rijeci zabio i na Rujevici. No, samo četiri minute kasnije gosti stižu do nove prednosti, ovoga puta pogodak je postigao Lončar. Nakon kornera lopta se odbila do Lončara koji je opalio sa 12 metara i zabio. Nažalost, u 79. minuti Monreal je zabio za 2-2.

Dodajmo kako je portugalski sudac Joao Pinheiro u 21. minuti napravio veliki previd dosudivši kazneni udarac za domaćina zbog navodnog igranja rukom Franka Andrijaševića. U Europskoj ligi nema VAR-a, pa sudac nije mogao provjeriti kako je rukom igrao domaći napadač Isak. Srećom, po Rijeku Pinheira je upozorio pomoćni sudac nakon čega je promijenio odluku.

Europa League - Group K - Feyenoord v Dinamo Zagreb MODRI PREZIMILI Evo što sada čeka Dinamo nakon što je prošao skupinu, ima jedna sjajna vijest!

U drugom susretu AZ i Napoli su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 6. minuti golom Driesa Mertensa, a izjednačio je Martins Ind u 54. minuti. Domaćin je u 60. minuti mogao okrenuti rezultat, ali je Koopmeiners zapucao jedanaesterac.

Na ljestvici vodi Napoli sa 10 bodova, AZ i Sociedad imaju po osam bodova, a Rijeka je osvojila prvi bod

U posljednjem kolu Rijeka će ugostiti AZ, a u drugom susretu sastaju se Napoli i Real Sociedad.

Viralni recept
Recept za pečeni krumpir 'srušio' internet: Ova metoda i začini spoj su koji čine savršenstvo
PRIPREMA VOZILA
Doznajte kako kvalitetno pripremiti vozilo za zimsku vožnju i osvojite vrijedne nagrade
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Zavšilo je 2:2 i to je prvi bod Rijeke u skupini.
  • 79' Gol
    Real Sociedad je opet izjednačio! Strijelac je Monreal.
  • 74' Gol
    Rijeka se ne predaje i opet vodi! Lončar je ostao na šesnaestercu nakon kornera, lopta se odbila do njega, a BiH reprezentativac je pogodio mrežu domaćina.
  • 69'
    Nažalost, Real Sociedad je izjednačio! Bautista je dobio loptu na 12 metara okrenut leđima, primio je, okrenuo se i zabio za 1:1. Nevistić je bio nemoćan.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Kraj prvog dijela, Rijeka vodi s 1:0!
  • 37' Gol
    Gol za Rijeku! Zabio Velkovski nakon kornera koji je izveo Menalo.
  • 21'
    Portugalski sudac Pinheiro promijenio je svoju odluku i neće biti jedanaesterca. Opravdano jer bi teško oštetio Rijeku da je pokazao na bijelu točku.
  • REAL SOCIEDAD
    Real Sociedad: Remiro - Zaldua, Zubeldia, Le Normand, Monreal - Januzaj, Zubimendi, Merino, Silva - Oyarzabal, Isak.
Europska liga, skupina F, peto kolo, 21:00, San Sebastian, Španjolska
Real Sociedad Bautista 69', Monreal 79'
2
2
Rijeka Velkovski 37', Lončar 73'
  • KRAJ

• 88'

Tri promjene kod Rijeke. Ušli su Anastasio, Yeteke i Escoval, a teren su napustili Menalo, Velkovski i Andrijašević. Kod Real Sociedada su ušli Portu i Lopez, a izašli su Januzaj i Oyarzabal.

• 79'

• 74'

Prva promjena kod Rijeke. Pavičić je ušao umjesto Murića.

• 74'

• 70'

Čini se da je Bautista raspoložen kad igra protiv Rijeke jer je bio strijelac i u prvoj utakmici koja se igrala na Rujevici.

• 69'

• 68'

Domaćini su napravili tri promjene. Ušli su Bon, Gorosabel i Willian Joe, a izašli su Isak, Zaldua i Silva.

• 60'

Iza nas je sat vremena igre, Rijeka se odlično drži.

• 55'

Real Sociedad prijeti, ali je Nevistić danas jako raspoložen!

• 47'

Nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

• 42'

Andrijašević je dobio žuti karton, a prije toga je Merino požutio kod domaćina.

• 37'

• 30'

Traje pritisak domaćina, Real Sociedad dominira.

• 21'

• 18'

Jedanaesterac za Real Sociedad! Čini se da je sudac svirao ruku Franku Andrijaševiću iako se na snimici vidi da lopta nije bila ni blizu. U Europskoj ligi nema VAR-a, a igrači Rijeke žestoko prosvjeduju.

• 11'

Prilika za Sociedad! Isak je prošao i tukao iskosa, no Nevistić to sjajno hvata.

• 5'

Real Sociedad dominira na početku utakmice, ali prošlo je tek pet minuta susreta.

• 1'

Počela je utakmica!

• RIJEKA

Stigli su i sastavi. Za Rijeku će igrati: Nevistić - Štefulj, Galović, Velkoski - Menalo, Lončar, Capan, Halilović, Tomečak - Andrijašević, Murić.

• PROBLEMI S KORONOM

Rijeka je prije dva tjedna imala sedam igrača zaraženih koronavirusom, prošloga tjedna broj zaraženih porastao je na osam, sada je taj broj pao na tri.

• Inače, Real Sociedad je vodeća momčad španjolskog prvenstva, dok je Rijeka trenutačno na šestom mjestu HNL-a, no ima četiri utakmice manje.

• POREDAK

Ovo je susret petog kola skupine F. Nažalost, Rijeka je još bez boda i nema šanse proći skupinu. No, Riječani se žele dostojno oprostiti od Europske lige i love prve bodove.