Autori: Hina, Marko Pavić
hnl, 8. kolo

Lokomotiva slavila protiv Rijeke s 2:0 uz loše suđenje

22.09.2018. u 20:53

U dvoboju 8. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive bili bolji od Rijeke s 2:0 i skočili na drugo mjesto.

Zagrebačka momčad je u derbiju kola nanijela Rijeci prvi poraz u sezoni i to na otvorenju stadiona u Kranjčevićevoj s novim travnjakom.

Lokomotiva je povela u 26. minuti, kada je udarac Burića u mrežu glavom skrenuo Toni Datković koji je bio u sumnjivoj poziciji, no gol je priznat.

U 52. minuti nakon prodora Dejana Radonjića Roberto Punčec je uklizao i izbio loptu. No, a sudac Strukan je pokazao da je nogometaš Rijeke igrao rukom, osudio kazneni udarac i isključio braniča.

No, udarac Radonjića s bijele-točke obranio je vratar Sluga. No, niti raspoloženi vratar Rijeke nije mogao u 71. minuti zaustaviti udarac Llirima Kastratija, kojim je Lokomotiva osigurala pobjedu.

Vodi Dinamo s 17 bodova i utakmicom manje, Lokomotiva ima 16, Osijek 14 bodova, a Rijeka je četvrta s 13 bodova.

Pred 1000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Strukan iz Splita.

Strijelci: 1:0 Datković (26), 2:0 Kastrati (71)

Crveni karton: Punčec (Rij, 52)

Promašeni penal: Radonjić (Lok, 53)