Naslovnica Sport HNL

Novi udarac za Hajduk, Gorica ga izbacila iz Kupa!

Gorica je s 2:1 slavila protiv Hajduka i prošla u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa
30. listopada 2019. u 18:54 40 komentara 6160 prikaza
Gorica - Hajduk
Pogledajte galeriju 1/9

Gorica je u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa pred svojim navijačima svladala Hajduk s 2:1 i prošla dalje. Gorici je to prvi put u povijesti da je među osam najboljih, dok Splićani treći put ispadaju u ovoj fazi natjecanja. Lani su došli do četvrtfinala kada su poraženi od Osijeka, a ove se godine opraštaju kolo prije. Bijelima je ovo novi udarac nakon što su na početku sezone senzacionalno ispali od malteške Gzire u prvom pretkolu Europske lige.

Mark Viduka Pamti Dugo Selo Izgubio mu se trag: Evo gdje je danas Australac kojeg Zagreb ne zaboravlja

Bila je to utakmica s dva sasvim različita poluvremena. U prvom je dijelu Hajduk bio bolji i stvorio nekoliko prilika, ali nije bilo promjene rezultata. Gorica je u nastavku zaigrala puno bolje nakon što je u 46. minuti ušao Kristijan Lovrić.

Splićani će se nakon susreta sigurno žaliti na odluku suca Jovića iz 53. minute. Tada je Juranović je ubacio iz kornera, netko iz obrane Gorice je pokušao izbiti loptu, ali je ona pogodila Ismajlija i završila u mreži. No, sudac je poništio gol uz objašnjenje da je gostujući branič igrao rukom što su igrači i klupa Hajduka dočekali uz žestoke proteste.

Prvi gol na utakmici pao je u 64. minuti nakon što je Bradarić u opasnoj zoni srušio Zwolinskog. Lovrić je tukao, nije to bio neobranjiv udarac, no Posavec nije najbolje reagirao i lopta je završila u mreži.

Lucija Žulj i Iva Duvnjak SREDNJOŠKOLSKA LJUBAV Cure, žao nam je, gotovo je! Jedan od najpoželjnijih Hrvata oženio se u tajnosti

Šest minuta prije kraja Suk je zabio za 2:0, Jurić je u 88. minuti uspio smanjiti rezultat, ali je ostalo premalo vremena da Hajduk izjednači i vrati se u igru. A o igri Splićana najbolje svjedoče povici Torcide na kraju utakmice - "igrajte pi...".

Skupili smo chefove Fuliranja
ADVENTSKA ČAROLIJA
Skupili smo chefove Fuliranja: Ovo su majstori adventskih delicija koji za vas spremaju street food čuda
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Gorica je slavila s 2:1 i izbacila Hajduk u osmini finala. Bijeli su na početku sezone senzacionalno ispali od malteške Gzire u prvom pretkolu Europske lige, a sada se opraštaju i od Kupa. Lani su došli do četvrtfinala kada su poraženi od Osijeka, a ove se godine opraštaju kolo prije.
  • 88' Gol
    Gol za Hajduk! Zabio je Jurić i vratio nadu Hajduku. Bijeli moraju zabiti još jedan gol da ne ispadnu.
  • 64' Gol
    Gol za Goricu! Lovrić je tukao iz slobodnjaka, nije to bio neobranjiv udarac, no Posavec nije najbolje reagirao i lopta je završila u mreži.
  • 25'
    Nova prilika za Hajduk! Jurić je tukao iz daljine, Caktaš je skrenuo putanju lopte koja je za malo završila u mreži.
  • HAJDUK
    Za Hajduk će igrati: Posavec - Juranović, Ismajli, Simić, Čolina - Jurić, Bradarić, Hamza - Caktaš - Eduok, Jairo.
  • GORICA
    Poznati su i sastavi. Za Goricu će igrati: Čović - Muhammed, Maloča, Jovičić, Čabraja - Marina, Čanađija - Dvorneković, Suk, Hamad - Zwolinski
Osmina finala Kupa, 17:00, Gorica
Gorica Lovrić 64', Suk 84'
2
1
Hajduk Jurić 88'
  • Gorici je ovo prvi put da je u četvrtfinalu Kupa, a Hajduk treći put ispada u osmini finala.

• KRAJ

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 88'

• 84'

Gol za Goricu! Suk je zabio i, čini se, to je kraj priče.

• 81'

Ismajli je požutio nakon prekršaja.

• 77'

Babec je ušao umjesto Dvornekovića.

• 72'

Kod Hajduka ulazi Jakoliš umjesto Edouka. Prva izmjena trenera Burića.

• 71'

Hajduk je krenuo u napad po izjednačenje, ali je Gorica imala polukontru. Čabraja je tukao iskosa, prošlo je pored gola.

• 64'

• 63'

Bradarić je srušio Zwolinskog u opasnoj zoni i usput dobio žuti karton.

• 58'

Suk je požutio.

• 53'

Poništen gol Hajduka! Juranović je ubacio iz kornera, netko iz obrane Gorice je pokušao izbiti loptu, ali je ona pogodila Ismajlija i završila u mreži. Sudac Jović pokazao je da je Ismajli igrao rukom i uz protestiranje igrača i klupe Hajduka poništio gol.

• 52'

Lovrić je sada pokušao izravno iz slobodnog udarca, ali je pogodio nekoga u bloku.

• 48'

Prilika za Goricu! Lovrić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, lopta je pala ispred Suka koji je bio na pet metara, ali nije dobro reagirao i promašio je čitava vrata.

• 46'

Počeo je nastavak s dvije promjene u momčadi Gorice. Ušli su Lovrić i Steenvoorden, a izaški Hamad i Maloča.

• 45'

Kraj prvog dijela, nije bilo golova.

• 44'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

• 39'

Jairo je sada tukoa iz daleka, nije bilo opasnosti.

• 35'

Hajduk je zasad bolji, ali nema golova.

• 25'

• 19'

Caktaš je laktom udario Čanađiju i dobio žuti karton.

• 7'

Prilika za Hajduk! Simić je tukao s pet metara, ali je Marina blokirao.

• 3'

Caktaš je tukao iz slobodnjaka, ali nije pogodio okvir gola.

• TAKTIKA

Evo kako će to taktički izgledati.

• HAJDUK

• GORICA

• Susret počinje u 17 sati u Gorici, a igra se samo jedan susret.

• Počinjemo

Dobar dan i dobro došli na prijenos susreta između Gorice i Hajduka. Riječ je o osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.