Dinamo pobjedom protiv lokosa krenuo u obranu naslova prvaka

Armin Hodžić
1/19
17.07.2016.
u 21:00

U 1. kolu HNL-a u Maksimiru je Dinamo pobijedio Lokomotivu sa 3:1. Strijelci za plave bili su Hodžić (2) i Soudani, a za Lokomotivu je zabio Fiolić

Ni u 22. međusobnom susretu u HNL-u Lokomotiva nije uspjela iznenaditi Dinamo. Na premijeri nove sezone u Maksimiru hrvatski je prvak pobijedio lokose sa 3:1.

U 15. minuti Lokomotiva je povela pogotkom Fiolića nakon sjajne povratne lopte Doležala, ali je Dinamo pogocima Soudanija i Hodžića u zadnjih 15 minuta prvog poluvremena preokrenuo omjer.

Sosa je u 30. minuti ubacio s lijeve strane, a Alžirac je primirio loptu ljevicom na rubu šesnaesterca, okrenuo se i pucao desnom nogom. Lopta se od stative odbila u mrežu za 1:1.

U 44. minuti Dinamo vodi sa 2:1. Hodžić je imao mnogo sreće, lopta se u lokosovom šesnaestercu odbijala od noge stoperima Bočkaju i Prengi, a Dinamov je napadač uspio loptu ugurati u mrežu.

Plavi su na odmor otišli s prednošću od 2:1. U drugom dijelu Dinamo je nastavio napadati.

Sjajnu akciju u 54. minuti plavi su okrunili pogotkom, a strijelac je ponovno bio Hodžić. Stojanović je ubacio s desne strane, a napadač plavih je do lopte došao prije Filipovića i poslao loptu iza leđa Lokomotivina vratara.

Dinamo je u zadnjih pola sata bio opasniji, ali nije uspio zabiti pogodak. Fernandes, Rog i Soudani su u tri minute pogađali stativu.

Obje momčadi sljedeći tjedan igraju europske utakmice. U 2. pretkolu Lige prvaka u srijedu u Maksimiru Dinamo igra protiv Vardara (2:1), a u četvrtak u Kranjčevićevoj Lokomotiva prolaz u sljedeće pretkolo Europske lige traži u susretu protiv finskog Ropsa (1:1).

Tijek utakmice:

90' - Gotova je utakmica u Maksimiru. Dinamo je pobijedio Lokomotivu sa 3:1.

83' - Treća stativa Dinama u tri minute. prvo je pogodio Fernandes, pa Rog i sada Soudani.

73` - Nova prilika za Dinamo! Junior je spustio Soudaniju koji je pucao sa 16 metara, Filipović sjajno obranio, a Hodžićev šut iz odbijanca blokirao je Prenga.

62` - Pjaca je izašao iz igre uz pljesak gledatelja, zamijenio ga je Junior Fernandes. Minutu prije je s Rogom zakuhao priliku ispred Lokomotivinih vrata.

54' - Goooool! - Dinamo vodi sa 3:1, strijelac je ponovno bio Hodžić

50` Cekici je pucao sa 12 metara nakon ubačaja iz slobodnjaka s lijevog boka, no lopta odlazi pored vrata.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Igrači su otišli na odmor. Na poluvremenu plavi vode sa 2:1

44' - Gooooool! Dinamo vodi protiv Lokomotive sa 2:1. Strijelac je bio Hodžić.

36` - Lokomotiva prijeti, Doležal se prošetao kroz Dinamovu obranu, gurnuo sjajnu loptu Fioliću koji puca s jedanaest metara, ali u blok.

33`- Novi dobar Dinamov pokušaj, Stojanović je ubacio u kazneni prostor, a Soudani nije uspio zahvatiti loptu.

30' - Gooooool! Soudani se lijepo okrenuo na vrhu šesnaesterca i preciznim udarcem pogodio za izjednačenje. Dinamo - Lokomotiva 1:1

19' - Sjajna Dinamova akcija. Pjaca je odigrao dvostruko dodavanje sa Soudanijem nakon kojeg je ciljao donji desni kut Filipovićevih vrata, ali lopta prošla kraj stative.

16' - Goooool! Lokomotiva vodi u Maksimiru protiv Dinama sa 1:0. Jan Doležal probio je desnu stranu, ušao u šesnaesterac i proigrao Ivana Fiolića koji mirno pogađa suprotni kut Dinamovih vrata.

7' - Prva prilika za Dinamo. Benković je potegnuo iz slobodnog udarca s 25 metara, a vratar Filipović je odbio loptu.

1' - Počela je utakmica u Maksimiru.

18.55 - U Maksimir je na premijeru došlo 500 gledatelja

18.50 - Od prve minute na suprotnim stranama igrat će braća - Ante i Josip Ćorić.

18.35 - Evo sastava:

Dinamo: Ježina, Stojanović, Schildenfeld, Benković, Sosa, Machado, Antolić, Soudani, Ćorić, Pjaca, Hodžić.

Lokomotiva: Filipović, Karačić, Prenga, Šunjić, Bartolec, Ćorić, Çekiçi, Bočkaj, Fiolić, Marić, Doležal.

Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina).