Dinamo se mučio s Lokomotivom, Oršić ušao i donio pobjedu

Dinamo je pred oko 2.000 gledatelja na Maksimiru svladao Lokomotivu s 1:0.
14. prosinca 2019. u 19:25 3 komentara 2664 prikaza
Dinamo - Lokomotiva
Pogledajte galeriju 1/13

U susretu 19. kola Prve HNL vodeći Dinamo je u Maksimiru svladao Lokomotivu s 1:0.

Lamprini Tsakalou SLABO POZNATA Srbi oduševljeni djevojkom koja živi u Hrvatskoj: 'Zaboravite Severinu i Rozgu'

Aktualni prvak je četiri dana nakon oproštaja od Europe ostvario novu minimalnu pobjedu u prvenstvu pogotkom Oršića sredinom drugog poluvremena.

Lokomotiva je dobro otvorila utakmicu, a Tolić je u sedmoj minuti pogodio gredu. Obje momčadi imale su nekoliko poluprilika u prvom dijelu, no rezultat se nije mijenjao.

Najvažniji trenutak utakmice dogodio se u 68. minuti. Ivo Pinto ubacio je s desne strane nakon čega je Šitumov udarac glavom Grbić uspio obraniti, ali lopta je pala točno pred Oršića koji nije imao problema zatresti nebranjenu mrežu. Strijelac pobjedničkog gola u igru je ušao samo sedam minuta ranije.

Luka i Vanja Modrić Pogledajte kako živi kapetan FOTO Modrić kupio novi dom za puste milijune, zavrtjet će vam se u glavi od raskoši i luksuza!

Dodajmo i da je Nikola Moro uoči utakmice dobio prigodni dres s brojem 100 jer je danas upisao toliko nastupa za modru momčad.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 44 boda, 10 više od druge Rijeke, a 12 više od trećeg Hajduka. Lokomotiva je ostala šesta sa 28 bodova, jednim manje od pete Gorice, a dva manje od četvrtog Osijeka.

Business brunch: Must have vodič za hrvatske biznismene
Slasni zalogaji
Grawe
PRIHVATI IZAZOV
Izazov za sve trkače koji žele pomoći drugima
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Dinamo je slavio s 1:0 golom Oršića.
  • 66' Gol
    Gol za Dinamo! Šitum je tukao, Grbić je to obranio, no Oršić je natrčao na tu loptu i pospremio je u mrežu. Oršić je prije samo četiri minute ušao u igru umjesto Atiemwena.
  • LOKOMOTIVA
    Sastav Lokomotive: Grbić, Moharrami, Mersinaj, Kolinger, Gluhaković, Cokaj, Petrak, Jakić, Deocleciano, Tolić, Drožđek.
  • DINAMO
    Poznati su i sastavi. Dinamo igra s miješanom momčadi: Livaković, Pinto, Perić,  Theophile, Đira, Hajrović, Atiemwen, Ivanušec, Šitum, Majer, Gavranović.
19. KOLO HNL-a, 17:30, Maksimir, Zagreb
Dinamo Oršić 66'
1
0
Lokomotiva
  • POREDAK

Evo i trenutačnog poretka. Sada nas čeka zimska stanka, ali će Dinamo i Rijeka u srijedu odigrati zaostalu utakmicu.

Rezultati by SofaScore

• KRAJ

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 88'

Dinamo nastavlja pritiskati i traži gol kojim bi definitivno riješio utakmicu.

• 81'

Izmjena kod Lokomotive. Majić umjesto Petraka.

• 76'

Stojanović je ušao umjesto Pinta kod Dinama, a Tuci umjesto Drožđeka kod Lokomotive.

• 66'

• 57'

Dinamo je bolje otvorio nastavak. Pinto je sa strane dao oštru, prizmenu loptu, no nitko nije stigao na nju.

• 46'

Počeo je nastavak.

• 45'

Kraj prvog dijela, nije bilo golova. Dinamo - Lokomotiva 0:0.

• Nova prilika za Dinamo! Majer je tukao glavom, ali je to slabo napravio i Grbić nije imao problema.

• 40'

Ostalo je još pet minuta do poluvremena, zasad nema golova na Maksimiru.

• 32'

Novi pokušaj Dinama. Majer je s desne strane tukao s pet-šest metara, no ni on nije bio precizan.

• 30'

Emerson je bio sam ispred Livakovića, no nije se snašao i dobro zahvatio loptu.

• 28'

Evo sad opet Lokomotive. Drožđek je poslao dalekometnu bombu, ali nije bio precizan.

• 25'

Dinamo je sada preuzeo inicijativu i sve više pritišće goste.

• 21

Evo i Dinama! Tukao je Atiemwen, ali nije dobro zahvatio loptu i otišlo je pored gola.

• 12'

Prošlo je prvih 10-ak minuta utakmice, Lokomotiva dosta gusto stoji na terenu i Dinamo zasad ne može organizirati opasniji napad.

• 7'

Evo prvog pokušaja na utakmici i to za Lokomotvu. Tolić je pokušao, lopta je dirala gredu!

• 1'