Bjelica sjajno debitirao u Gradskom vrtu, Osijek s 3:0 razbio Rijeku

Osijek je s 3:0 svladao Rijeku u četvrtom kolu HNL-a.
12. rujna 2020. u 18:55 8 komentara 6175 prikaza
Osijek: Utakmica NK Osijek i HNK Rijeka u 4. kolu Prve HNL
Pogledajte galeriju 1/9

U prvom od dva derbija 4. kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Rijeku sa 3-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Luka Modrić Kao da je bilo jučer Prepoznajete li ove djevojčice u Modrićevu zagrljaju? Pogledajte kako izgledaju danas

Bio je to debi Nenada Bjelice na klupi Osijeka i odmah pobjeda protiv jedne od najboljih momčadi u prvenstvu.

Golove za Osijek zabili su Vedran Jugović (5), Petar Bočkaj (39) i Ramon Mierez (75).

Dodajmo kako je Rijeka od 38. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Zoran Arsenić.

Domaćin je poveo iz prve prilike na utakmici. Silva je ubacio na rub kaznenog prostora, gdje je Jugović primio loptu, prošao kroz dvojicu suparničkih braniča i mirno svladao lijepo svladao Ivana Nevistića.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 38. minuti kada je Arsenić isključen zbog oštrog starta nad Grezdom. Sudac Matoc je prvo pokazao žuti karton, ali je nakon VAR provjere utvrdio kako je to bio prekršaj za težu sankciju.

Bočkaj je prekršaj 'pretvorio' u pogodak sjajno pogodivši sa 25 metara gornji desni kut.

Dva gola zaostatka i igrač manje bili su preveliki zaostatak za Rijeku. U drugom dijelu domaćin je potvrdio pobjedu golom Miereza u svom debiju za Osijek nakon ubačaja Silve.

Staropramen piknik gastro oaza Najšarmantniji piknik u gradu donosi brojna iznenađenja

Bila je to prva pobjeda Osijeka ove sezone, dok je Rijeka upisala drugi poraz.

Večeras je na rasporedu i najveći derbi hrvatskog nogometa, ogled Hajduka i Dinama na stadionu Poljud.

REZULTATI 4. KOLA:
Osijek - Rijeka 3-0 (Jugović 5, Bočkaj 39, Mierez 75)

intimna ispovijest
Sin popularnog ex-YU glazbenika: 'Tata je od prvih tantijema kupio Porsche, a sada meni ne želi pomoći u karijeri'
RIT Croatia
PROMO
Svakodnevno mjerimo razinu sigurnosti na našim kampusima
  • KRAJ UTAKMICE Kraj
    Kraj! Osijek je slavio s 3:0!
  • 75' Gol
    Gol za Osijek! Mirez je ubacio na ubačaj Silve i glavom pogodio za 3:0. Debitant za Osijek je riješio pitanje pobjednika danas.
  • 35' Crveni karton
    Arsenić je pokosio Grezdu i dobio crveni karton! Matoc mu je prvo dao žuti, ali je nakon pregleda sporne situacije promijenio odluku i igrača Rijeke poslao u svalačionicu. Osijek će imati slobodni udarac u opasnoj zoni.
  • RIJEKA
    Rijeka: Nevistić - Escoval, Arsenić, Galović - Galešić, Tomečak, Pavičić, Čerin, Štefulj - Andrijašević - Čolak.
  • OSIJEK
    Poznati su i sastavi. Za Osijek će igrati: Ivušić - Igor Silva, Škorić, Majstorović, Talys - Žaper, Jugović - Kleinheisler, Grezda, Bočkaj - Erceg.
4. kolo HNL-a, 17:00, Gradski vrt, Osijek
Osijek Jugović 5', Bočkaj 38', Mirez 75'
3
0
Rijeka
  • KRAJ UTAKMICE

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 79'

Nova promjena kod Osijeka - Jurčević umjesto Talysa.

• 75'

• 69'

Ušli su Pilj i Grgić, izašli Kleinheisler i Bočkaj.

• 64'

Pavičić je pogodio prečku, Rijeka se razbudila!

• Kleinheisler je sada mogao riješiti utakmicu, tukao je iz dobre situacije, ali nije bio precizan.

• 61'

Andrijašević je dobio žuti karton.

• 57'

Čerin je kod Rijeke požutio.

• 55'

Mijenja i Bjelica. Ramirez umjesto Ercega.

• 46'

Dvije promjene kod Rijeke. Ušli su Smolčić i Lončar, izašli Escoval i Galešić.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena, Osijek vodi 2:0.

• 44'

Požutio je Erceg pa i Tomečak na drugoj strani.

• 38'

Gol za Osijek! Bočkaj je izveo slobodni i to napravio jako lijepo. Prebacio je živi zid i pogodio neobranjivi dio mreže Nevistića.

• 35'

• 30'

Pola sata igre je iza nas. Osijek je zasad bolji i vodi 1:0.

• 22'

Bočkaj je vratio za Ercega čiji udarac ide preko gola.

• 20'

Čolak je sada pokušao škaricama, bio bi to atraktivan gol, ali nije zahvatio loptu.

• 12'

Osječani su puno bolje ušli u susret, pritišću goste i nakon postignutog gola.

• 5'

Gol za Osijek! Sjajan potez Jugovića koji je skupio loptu koju nije Erceg uspio primiriti. Bivši igrač Rijeke dao je for, a onda lobao Nevistića.

• 1'

Počela je utakmica!

• BJELICA DEBITIRA

Momčad Osijeka nedavno je preuzeo Nenad Bjelica koji je ranije s Dinamom napravio velike stvari. Osječaninu je ovo prva utakmica na klupi novog kluba.

• RIJEKA

• OSIJEK

• POREDAK

Evo i ljestvice.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

• Susret se igra u Gradskom vrtu pred praznim tribinama zbog opasnosti od koronavirusa. Glavni sudac je Marko Matoc.