Naslovnica Sport Strani nogomet

Arsenal ispao od momčadi koja je izbacila Dinamo, ništa od novog engleskog finala

Villarreal i Manchester United igrat će u finalu Europske lige.
06. svibnja 2021. u 22:54 2 komentara 2711 prikaza
Arsenal v Villarreal - UEFA Europa League - Semi Final - Second Leg - Emirates Stadium
Pogledajte galeriju 1/6

Nogometaši Manchester Uniteda i Villarreala borit će se 21. svibnja u Gdanjsku za naslov pobjednika Europske lige. Tako u finalu ipak nećemo gledati još jedan engleski finale nakon što su završnicu Lige prvaka izborili Manchester City i Chelsea.

Graz: Hrvatska i Srbija susreli se u posljednjem kolu skupine A Europskog prvenstva u rukometu SUSJEDI PIŠU Pročitajte reakcije srpskih medija nakon što su izvukli Hrvatsku, svi ponavljaju jednu stvar

Villarreal je do svog prvog finala stigao zahvaljujući pobjedi 2:1 u prvoj utakmici, a tu je prednost zadržao odigravši 0:0 na gostovanju u Londonu.

Za Villarrealova trenera Unaija Emerya to će biti peti finale u ovom natjecanju, nakon što je triput bio pobjednik sa Sevillom i finalist s Arsenalom prije dvije godine, kad je pobjednik Europske lige bio Chelsea.

Španjolci su bez ijednog poraza, s 12 pobjeda i dva neodlučena ishoda, stigli do finala, a na tom su putu u četvrtfinalu izbacili zagrebački Dinamo.

Zadar: Teniski turnir Adria Tour, ekshibicijski meč Novaka Đokovića i zvijezda Toura BRIŽAN ODNOS VIDEO Ivanišević sve teže parira talentiranom sinu: 'Ovo mi je najveća pobjeda godine'

Roma je nakon poraza 6:2 na Old Traffordu, na svom Olimpicu došla do utješne pobjede od 3:2. Manchester je poveo u 39. minuti pogotkom Edinsona Cavanija. U nastavku je Roma došla do preokreta. Edin Džeko (57) i Bryan Cristante (60) donijeli su vodstvo Rimljanima, da bi Cavani svojim drugim pogotkom u 68. minuti izjednačio na 2-2. Konačnih 3-2 postavio je Nicola Zalewski u 83. minuti.

Unitedu će to biti drugi finale, nakon što su osvojili Europsku ligu 2017. svladavši u finalu Ajax.

Europska liga, polufinale - uzvratne utakmice
Villarreal - Arsenal      0:0
- ukupno 2:1 za Villarreal
Roma - Manchester United  3:2 (Džeko 57, Cristante 60 / Cavani 39, 68)
- ukupno 8:5 za Manchester United

Ivana Paradžiković
Novi izazovi
Pogledajte koji je prvi javni angažman Ivana Paradžiković odradila nakon odlaska s Nove TV
Renault Twingo
DOBRA ODLUKA
Nakon dugo vremena sjela u auto i oduševila se
  • KRAJ UTAKMICE Kraj
    Kraj utakmice! Arsenal i Villarreal odigrali su 0:0 na Emiratesu pa su Španjolci prošli u finale jer su u prvoj utakmici slavili s 2:1. U finalu će igrati s Manchester Unitedom koji je u drugoj utakmici večeras izbacio Romu.
  • VILLARREAL
    Rulli; Gaspar, Albiol, Torres, Pedraza; Parejo, Coquelin, Trigueros; Moreno, Alcacer, Chukwueze.
  • ARSENAL
    Leno; Holding, Mari, Xhaka; Bellerin, Smith Rowe, Partey, Saka; Pepe, Aubameyang, Odegaard.
Polufinale Europske lige, 21:00, Stadion Emirates, London
Arsenal
0
0
Villarreal
  • KRAJ UTAKMICE

• 90'

Ušli smo u sudačku nadoknadu, igrat će se pet minuta. Arsenal mora zabiti gol za finale.

• 79'

Prilika za Arsenal! Aubameyang je tukao glavom, opet je pogodio vratnicu. Puno nesreće za napadača Arsenala.

• 74'

Opet Holding, sada je tukao s ruba šesnaesterca, ali je neprecizan.

• 72'

Holding je tukao glavom, preko gola.

• 58'

Pino je tukao iz okreta, ali Leno brani.

• 50'

Smith Rowe je pokušao lobati vratara, za malo je bio neprecizan.

• 46'

Počeo je nastavak.

• 45'

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0.

• 37'

Prilika za Arsenal. Aubameyang je tukao, ali vratar Villarreala uz manje probleme to brani.

• 33'

Traje mini-pritisak Villarreala, ali još nema promjene rezultata.

• 27'

Aubameyang je dočekao odbijenu loptu i opalio. Pogodio je vratnicu.

• 22'

Parejo je tukao iz slobodnjaka, preko gola.

• 20'

Prošlo je prvih 20 minuta utakmice, još nismo vidjeli pravu priliku.

• 6'

Chukwueze je tukao iz daleka, Leno je to obranio.

• 1'

Počela je utakmica.

• ARSENAL

• Pratit ćemo susret iz Londona gdje Arsenal protiv Villarreala mora nadoknaditi 2:1 iz prve utakmice. U drugoj utakmici Manchester United kod Rome brani ogromnih 6:2  iz prvog susreta.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s nogometom. Pred nama su utakmice polufinala Europske lige.