OPET PORAZ Ukić bez minute u novom porazu Toronta

Ukić bez novogodišnjeg dara

01.01.2009.
u 10:46

Hrvatski košarkaš Roko Leni Ukić nije ulazio u igru niti tijekom domaćeg ogleda Toronta protiv Denvera, u kojem su slavili gosti 114-107.

Posebno je tu pobjedu mogao proslaviti trener gostiju George Karl, jer mu je bila jubilarna 900. u NBA ligi. Na vječnoj ljestvici trenera Karl je došao tako do 10. mjesta.

- Znam da slijedi Nova godina i imam 900. pobjedu. Mnogo je razloga za šampanjac, ali ja sam vam ipak čovjek od pive. Ili crnog vina - rekao je Karl.

Toronto je ovim upisao već deveti domaći poraz u 14 utakmica. Cijelo drugo poluvrijeme je prošlo u vodstvu gostiju, a najbolji je bio Brazilac Nene Hilario sa 21 poenom i sedam skokova. Carmelo Anthony je dodao 20, a Chauncey Billups 18 uz sedam asistencija.

Za domaćina nije igrao niti Jermaine O'Neal, a najbolji su bili Andrea Bargnani sa 26 poena i šest skokova, te Chris Bosh sa 24 poena i 11 skokova.

Tek četvrtu pobjedu je u sezoni ubilježio Oklahoma City koji je sa 107-100 na svom parketu pobijedio Golden State. Kevin Durant je bio najbolji kod pobjednika, te je ostvario peti "double-double" sa 25 poena, 10 skokova i šest asistencija. Odličan je bio i Jeff Green koji je 18 od ukupno 16 poena ubacio u nastavku. Dodao je tome i osam skokova.

Orlando je pobijedio Chicago u gostima 113-94, s tim da je u određenim trenucima imao i +30.

NBA liga, srijeda:
Chicago - Orlando 94-113 (Noah 19p, 11s / Lewis 21p, 7s, 4a, Howard 15p, 14s)

Detroit - New Jersey 83-75 (Prince 16p, 7s, 5a / Lopez 23p, 12s)

Oklahoma City - Golden State 107-100 (Durant 25p, 10s, 6a, Green 26p, 8s / Biedrinš 15p, 13s)

Toronto - Denver 107-114 (Bargnani 26p, 6s / Hilario 21p, 7s, 3a)

Houston - MIlwaukee 85-81 (Yao Ming 22p, 10s / Ridnour 11p, 7s, 11a)

LA Clippers - Philadelphia 92-100 (Camby 16s, 17s, 6a / Iguodala 28p, 7s, 7a)