Da su protiv Kvarnera nastavili igrati kao u prvom poluvremenu (37:42), sada bismo pisali o velikoj vjerojatnosti da su košarkaši Cibone u svojoj dvorani odigrali posljednju ovosezonsku utakmicu. No, onda je došlo do velikog preokreta i Zagrepčani su pobijedili sa 84:73 te su u četvrtfinalnoj seriji na dvije pobjede poveli s 1:0.
Tijekom prvog poluvremena, imali su gosti i 11 koševa prednosti (22:33) a domaćinima je trebalo puno vremena da taj zaostatak nadoknade i da prijeđu u vodstvo i to tricom svog najraspoloženijeg igrača Perasovića za 55:53.
A nakon toga povukli su centar Vuković (iz igre dva na dva) i Majcunić (šuterski) i Cibona je na mali odmor otišla s velikom prednošću (66:54). Zapravo, cibosi su u trećih deset minuta zabili 29 koševa a primili samo 12 i kroz tu dionicu se odnos snaga posve promijenio.
Nažalost po Riječane kojima je vanjski šut posve stao, taj trend se nastavio i početkom posljednje četvrtine pa su domaćini u 34. minuti imali "plus 20" (74:54). Tek tada kvarnerovci pogađaju dvije trice (Jambrović, Lisica) što Cibonina trenera Sesara tjera na minutu odmora kako bi odmorio svoju ionako kratku rotaciju igrača u kojoj nije bilo ozlijeđenih Radovčića i Joka.
I dok se Radovčić (ruptura lista) nada povratku na parket u mogućoj trećoj utakmici, za Južnosudanca Petera Joka (koljeno) sezona je vjerojatno završena. No, tu činjenicu kvarnerovci nisu uspjeli kapitalizirati a gdje je nestala njihova pobjednička formula koju su imali u prvom dijelu pojasnio je njihov trener Ante Nazor:
- Cibosi su večeras pokazali klasu a mi nismo imali borbeni odgovor na to. Problem je nastao već u prvom poluvremenu u kojem Ciboni nismo parirali u skoku pa smo im dozvolili priključak. Domaćini su prelomili utakmicu školski, s igrom beka, krila i centra što je srž košarke na što mi nismo imali odgovor.
A odgovora nije bilo niti na igru dva na dva Majcunića (18 koševa, 7 asista) i Vukovića (18 koševa) i to je nešto što je Sesar pripremao svjestan da će Riječani pritiskati njegova jedinog razigravača Aranitovića (10 koševa, 9 asista). Osim njih razigran je bio i Ivan Perasović, najbolji strijelac utakmice (28 koševa) koji je ustvrdio:
- Napokon smo, nakon dugo vremena, odigrali čvrstu i timsku obranu što nam je dosad nedostajalo.
U drugom četvrtfinalu igranom u srijedu Zadar je dominirao protiv Zaboka (81:55). Druge utakmice ovih parova igraju se u subotu a u četvrtak svoje prve utakmice igraju Split i Alkar te Cedevita Junior i Dinamo.