Tijesna pobjeda Orlanda, slab učinak Hezonje

Mario Hezonja
Reuters/PIXSELL
08.02.2016.
u 10:21

Boston Celtics su sa 128-119 bili bolji od Sacramento Kingsa, a Avery Bradley je za pobjedu zabio 25 koševa, dok je Isiah Thomas dodao 22.

Orlando Magic je sa 96-94 pobijedio Atlanta Hawkse iako je u zadnjoj četvrtini propustio veliko vodstvo, ali mu je pobjedu donio Nik Vučević pogotkom s pet i pol metara na zvuk sirene, dok Mario Hezonja u nešto više od 14 minuta na terenu nije zabio ni koša.

Vučević je utakmicu završio sa 22 pogotka i devet skokova za Orlando koji je ispustio vodstvo od 94-86 u zadnjoj četvrtini. Mario Hezonja je za Orlando odigrao 14:21 minutu, upisao dvije asistencije i ugrabio jedan skok. Kod je najbolji bio Jeff Teague sa 24 koša, a Kent Bazemore je dodao 23 uz osam skokova. Magic je na početku utakmice vodio sa 14 razlike, a nakon prvog poluvremena sa 48-41. Hawksi su u prvom poluvremenu imali šut od samo 34 posto.

Chris Paul je utakmicu počeo loše, ali ju je završio sjajnom igrom i donio tako pobjedu Los Angeles Clippersima od 100-93 nad Miami Heatom. U zadnjih dvije minute zabio je dvije trice uz jedan šut, a utakmicu je završio s ukupno 22 koša. Paul je u prvoj četvrtini promašio sedam šuteva, a onda je promašio još dva prije nego je zabio prvi koš. J.J. Redick je ubacio 14 koševa, Wesley Johnson 10, a DeAndre Jordan i Cole Aldrich su ugrabili svaki po deset skokova. Najučinkovitiji kod Miamija bili su Chris Bosh, Dwyane Wade i Goran Dragić koji su zabili po 17 koševa, a Luol Deng je dodao 15.

Denver Nuggets su sa 101-96 pobijedili New York Knickse u Madison Square Gardenu. Nuggetse su predvodili Danilo Gallinari i Will Barton sa 19 pogodaka svaki, ali pobjedu je donio rookie Emmanuel Mudiay je zabio devet od ukupno 15 koševa u odlučujućoj zadnjoj četvrtini. Kristaps Porzingis je zabio 21 koš uz 13 skokova za Knickse koji su izgubili pet utakmica zaredom. Za New York je zaigrao ponovno i Carmelo Anthony koji je pauzirao jednu utakmicu zbog bolova u koljenu i njegov je učinak sinoć iznosio 21 koš, sedam asistencija i šest skokova.

Boston Celtics su sa 128-119 bili bolji od Sacramento Kingsa, a Avery Bradley je za pobjedu zabio 25 koševa, dok je Isiah Thomas dodao 22. Jared Sullinger se izjednačio sa svojim najboljim ovosezonskim učinkom s 21 pogotkom, a Tyler Zeller je ubacio 17 uz sedam skokova za Boston koji je imao šut od 56 posto. DeMarcus Cousins je bio najbolji u redovima Sacramenta sa 31 pogotkom.

>>Bojan Bogdanović i Brooklyn Netsi razočarali kod najslabije momčadi

Miami Heat - Los Angeles Clippers  93-100
New York Knicks - Denver Nuggets   96-101
Orlando Magic - Atlanta Hawks      96-94
(Mario Hezonja je igrao 14:21 minutu, upisao dvije asistencije i jedan skok, bez pogodaka)

4. Denver                 52 21 31 40,4
5. Minnesota              52 16 36 30,8