Teška ozljeda zasjenila pobjedu novog Šarićevog kluba: Igrači plakali

Caris LeVert
1/7
13.11.2018.
u 09:47

Minnesota Timberwolves, nova momčad hrvatskog reprezentativca Darija Šarića, kod kuće je sa 120:113 bila bolja od Brooklyn Netsa

U najzanimljivijoj utakmici igranoj sinoć u NBA aktualni prvaci Golden State Warriors poraženi su u gostima kod Los Angeles Clippersa sa 116:121 nakon produžetaka.

Lou Williams doveo je domaćina u vodstvo 55.2 sekunde prije kraja produžetka, a onda je dodao tri slobodna bacanja, osiguravši svojoj momčadi pobjedu. Williams je Clipperse doveo u vodstvo nakon što je Klay Thompson tricom izjednačio za Warriorse (116:116) minutu i sedam sekundi prije kraja. Nakon Williamsova izjednačenja Warriorsi su propustili tri prilike da izjednače.

Utakmica je otišla u produžetak nakon što su Warriorsi zabili zadnjih 11 koševa u zadnjoj četvrtini regularnog dijela utakmice i uspjeli zadržati Clipperse bez pogotka iz igre u zadnjih šest minuta. Williams je bio najbolji strijelac Clippersa s 25 koševa, dok je Montrezl Harrell dodao 23. Kevin Durant bio je najučinkovitiji igrač Warriorsa i utakmice s 33 koša, 11 skokova i 10 asistencija. Thompson je utakmicu završio s 31 pogotkom.

Nova momčad hrvatskog reprezentativca Darija Šarića Minnesota Timberwolves kod kuće je sa 120:113 bila bolja od Brooklyn Netsa. Do pobjede, kojom je prekinut niz od pet poraza, predvodio ih je Karl-Anthony Towns s 25 koševa i 21 skokom. Za Townsa je ovo sedmi double-double ove sezone. Dario Šarić nije ulazio u igru za Minnesotu. Netsi su osim poraza ostali i bez Carisa LeVerta koji je slomio nogu. Ta njegova ozljeda mnoge je na terenu ostavila u nevjerici, a neki od igrača nisu mogli sakriti suze.

Oklahoma City Thunder sa 118:101 svladala je Phoenix Sunse Dragana Bendera. Paul George zabio je 32 koša za domaće. Momčad Oklahoma Cityja igrala je petu utakmicu bez Russella Westbrooka. Dennis Schröder dodao je 20 koševa i devet asistencija. U redovima Phoenixa najbolji su bili TJ Warren s 21 košem i Devin Booker s 19, a Bender nije ulazio u igru za Phoenix.