Suci razljutili Ruse, SAD nakon penala pobijedio Rusiju

Rusija - SAD, hokej, Zoi Soči
15.02.2014.
u 16:42

U Boljšoj Areni bio je i Putin, a nakon sudačkog previda nezadovoljno je vrtio glavom

U hokejaškom derbiju dana Rusija je pobijedila SAD sa 3:2 nakon penala. Poveli su Rusi golom Dacjuka u 30. minuti, Amerikanci preokrenuli preko Fowlera (37.) i Pavelskog (50.), no već tri minute kasnije izjednačio je Dacjuk.

A u 55. minuti dogodila se situacija koja je razbjesnila Ruse. Tjutin je zabio treći gol, pak se od prečke unutar gola odbio van, a suci su nakon pregledavanja TV snimke poništili pogodak jer se gol navodno pomaknuo. Zanimljivo, jedan od dva glavna suca bio je Amerikanac! Pobjednik se na kraju rješavao u dramatičnim kaznenim udarcima u kojima su uspješniji bili Amerikanci. Gol odluke zabio je Oshie u osmoj seriji udaraca.

– Gol Tjutina bio je regularan, ne znam zašto su ga poništili – ljutit je bio Ovječkin nakon utakmice.

Legendarni golman Tretjak je dodao:

– Vratar SAD-a je za centimetar pomaknuo svoja vrata, te je gol s razlogom poništen. No, neshvatljivo je da onda suci nisu isključili golmana.

>>Hokejaši Slovenije šokirali Slovačku i pobijedili 3:1