Stoner pobijedio u trećoj utrci u nizu i preuzeo vodstvo u poretku

Australski motociklist Casey Stoner pobijedio je po iznimno teškim i kišnim uvjetima na Velikoj nagradi Velike Britanije
12. lipnja 2011. u 18:27 0 komentara 2 prikaza
casey stoner

Bio je to četvrti Australčev trijumf u šest zadnjih utrka, a prvi je nakon 2003. i velikog Talijana Valentina Rossija koji je s Hondom slavio u tri utrke u nizu.

Stoner je krenuo i sa prve startne pozicije, a posao mu je olakšao aktualni svjetski prvak Jorge Lorenzo koji je izletio u osmom krugu.

Pobjedom na Silverstoneu, Stoner je Lorenzu "oteo" i vodeću poziciju u svjetskom prvenstvu te sada ima 18 bodova prednosti pred glavnim konkurentom.

- Vozili smo u nemogućim uvjetima. Prvih 5-6 krugova imao sam vodu na viziru i nisam vidio ništa! - istaknuo je pobjednik VN Velike Britanije.

OSVOJITE MAKEOVER
Žudite za promjenom? Prijavite se na naš makeover i osvojite CCC cipele i torbicu