Slaven Belupo - Zadar
1/12
29.11.2014.
u 17:15

Iako je bilo dosta hladno, očekivalo se više od 600-tinjak ljudi na utakmici. Ako ne zbog niza od tri utakmice bez poraza farmaceuta ili legendarnog Ćire na gostujućoj klupi, onda zbog humanitarne akcije prikupljanja donacija za 11-godišnju Marijetu Bugarin.

U nadmetanju najlošijeg napada i obrane u HNL-u publika je imala prilike vidjeti četiri gola, sve u mreži Ćirine momčadi. Slaven Belupo tako je pobjegao bezličnom fenjerašu iz Zadra na pet bodova.

Iako je bilo dosta hladno, očekivalo se više od 600-tinjak ljudi na utakmici. Ako ne zbog niza od tri utakmice bez poraza farmaceuta ili legendarnog Ćire na gostujućoj klupi, onda zbog humanitarne akcije prikupljanja donacija za 11-godišnju Marijetu Bugarin. Koprivnička djevojčica jedina u Hrvatskoj boluje od Parry-Rombergova sindroma, bolesti koja izjeda jednu stranu lica. Za njezinu operaciju u SAD-u potrebno je oko 600.000 kuna, a dosad je prikupljeno više od 360.000 kuna. Tom iznosu pripojit će se i 9574 kuna skupljenih na koprivničkom stadionu.

Čačićeva momčad puno je bolje otvorila utakmicu. Već u 6. minuti Purić je ubacio s desne strane, Ozobić je Matkovića mogao pitati u koju stranu želi da mu zabije, ali je na kraju traljavo iz blizine pucao kraj gola. U 17. minuti Vugrinec je propustio zabiti svoj 145. gol u HNL-u, nakon odigravanja Brleka pogodio je gredu sa nekih 12-13 metara.

Slaven Belupo poveo je u 35. minuti. Brlek je s 20-ak metara iskosa snažno pucao i pogodio prvi kut Matkovićeve mreže. Mogao je ubrzo domaćin i povećati vodstvo, ali Mirić je zakasnio na Ozobićevu loptu. Domaći veznjak odigrao je sjajno i Melnjaka, ali ovaj put Matković je "skinuo" zicer. U zadnjoj minuti prvog dijela Brlek je pogodio mrežu Zadrana, ali je sudac Mlakar na intervenciju pomoćnika Radoševića gol poništio zbog lopte koja je Miriću prije odigravanja pobjegla izvan gol aut crte.

Drugi pogodak za farmaceute postigao je Mirić u 49. minuti. Sjajno ga je uposlio Purić, a on je izbio sam pred vratara Matkovića i sigurno poentirao. Srbin u redovima Slavena za 3:0 zabio je samo šest minuta kasnije. Nije mu bilo teško pospremiti loptu u mrežu, nakon akcije Brleka i Crepulje. U 62. minuti Mlakar nije svirao čisti jedanaesterac nakon prekršaja Buljata na Ozobiću. Vjerojatno zato da ne mora i dati drugi žuti i isključiti Zadrova stopera.

Cesarec je išao "1 na 1" u 79. minuti s Matkovićem, ali je gostujući vratar skinuo još jedan zicer. Svoj prvi gol u Slavenu Cesarec je ipak zabio u sudačkoj nadoknadi, nakon nesebičnog proigravanja Mirića.

Prva HNL, 17. kolo: Slaven Belupo – Zadar 4:0 (1:0)
KOPRIVNICA - Gradski stadion. Gledatelja: 600. Vrijeme: hladno. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) 5,5

Strijelci: 1:0 Petar Brlek ('35), 2:0 Marko Mirić ('49, Vedran Purić),
3:0 Marko Mirić ('55, Ljuban Crepulja), 4:0 Danijel Cesarec ('90+1,