AUSTRALIAN OPEN

Serena Williams u 3. kolu, nema problema ni za ostale favoritkinje

22.01.2009.
u 09:55

Kao i u muškoj konkurenciji, i među tenisačica zasad nema senzacija u mečevima drugog kola. Najveće favoritkinje izborile su plasman dalje.

Trostruka pobjednica Australian Opena i druga nositeljica turnira, Amerikanka Serena Williams, u drugom je kolu savladala Argentinku Giselu Dulko 6:3, 7:5.

Dulko je pružila više nego solidan otpor, pogotovo u drugom setu u kojem je imala vodstvo od 3:0, te 5:3 i servis i kada su njene duge lopte s visokim odskokom stvarale probleme favoriziranoj AmerikankI. Međutim, kvaliteta mlađe sestre Williams na kraju je došla do izražaja i uspjela je nanizati četiri uzastopna gema za pobjedu.

Ruskinja Jelena Dementijeva, četvrta nositeljica, lako je savladala Čehinju Ivetu Benešovu 6:4, 6:1, kao i njena sunarodnjakinja Svetlana Kuznjecova (osma nositeljica) Njemicu Tatjanu Malek 6:2, 6:2.

Mnogo više muke za plasman u treće kolo imala je Francuskinja Amelie Mauresmo, 20. nositeljica, kojoj su za pobjedu protiv Britanke Elene Baltache 4:6, 6:3, 6:2 bila potrebna dva sata i 13 minuta igre.

Od ostalih rezultata spomenimo još samo poraz 14. nositeljice Patty Schnyder, koju je nadigrala Francuskinja Virginie Razzano s lakih 6:3, 6:1.