Sanja ostala bez finala, Lochte darovao medalju dječaku

Sanja Jovanović (1)
Igor Kralj/Pixsell
15.12.2012.
u 23:31

Amerikanac Ryan Lochte postavio je i drugi svjetski rekord, ovaj put u polufinalu utrke na 100 metara mješovito - 50.71

Sanja Jovanović nije se uspjela probiti u finale utrke na 50 metara leđno plivačkoga SP-a u 25-metarskom plivalištu u Istanbulu. Ona je u kvalifikacijama s rezultatom 27.48 postigla 13. vrijeme i ušla u polufinale. U večernjoj utrci bila je tek malo brža i s rezultatom 27.31  zauzela 12. mjesto. Do osme pozicije koja je vodila u finale nedostajalo joj je 30 stotinki sekunde. Najbrža je bila Kineskinja Zhao koja je s vremenom 26.11 postavila novi rekord svjetskih prvenstava i mogla bi u današnjem finalu ugroziti i Sanjin svjetski rekord 25.70. Prije nepun mjesec Sanja je osvojila europsko srebro, također u malom bazenu, s rezultatom 26.84.

Iako je u kvalifikacijama bio 17., u polufinalu je plivao i Saša Gerbec na 50 metara prsno i to zahvaljujući odustajanju (zbog bolesti) Talijana Scozzolija. No, u polufinalu je postigao slabije vrijeme od kvalifikacija (27.22 pa 27.40) te je ostao posljednji 16. Dominik Straga osvojio je 23. mjesto na 100 metara mješovito (54.92), dok je Mihael Vukić bio 58. na 100 metara slobodno (50.30).

Amerikanac Ryan Lochte postavio je i drugi svjetski rekord, ovaj put u polufinalu utrke na 100 metara mješovito - 50.71. Pozornost medija zaslužio je potezom od dan prije, svoju zlatnu medalju na 200 mješovito darovao je dječaku iz publike.