UKRAJINA Pogotkom Williana Šahtar pobijedio Dinamo

Šahtar pobijedio Dinamo

16.11.2008.
u 17:16

U derbiju 15. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva, Šahtar je u Donjecku pobijedio Dinamo s 1-0. Zaigrala su i trojica hrvatskih nogometaša...

Jedini pogodak na utakmici postigao je 20.-godišnji Brazilac Willian u 34. minuti. Šahtarov kapetan Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu u domaćoj momčadi, baš kao što su i u Dinamu svih 90 minuta odradili Ognjen Vukojević i Goran Sablić, koji je u 73. minuti žuti kraton zbog prekršaja na Alekseju Gaju.

Aktualni prvak Šahtar, koji je jako loše započeo ovo prvenstvo, ostvario je tek šestu prvenstvenu pobjedu, dok je Dinamo pretrpio drugi poraz. Dinamo je vodeća momčad ukrajinske Premier lige s 37 bodova, dok je Šahtar sada skočio na peto mjesto s 25 bodova, dakle, 12 manje od kijevske momčadi.