Mario Hezonja
Reuters/PIXSELL
05.02.2017.
u 09:45

Stephen Curry je bio najučinkovitiji kod Warriorsa sa 35 pogodaka, od čega je osam trica i devet asistencija, a Klay Thompson je ubacio 26 koševa

Sacramento Kings su zaustavili pobjednički niz Golden State Warriorsa, sinoć su ih nakon produžetka pobijedili sa 109-106.

Warriorsi su gotovo cijelu utakmicu 'lovili' Kingse. Sacramento je pogodio prvih šest koševa na utakmici, prvih osam u drugom poluvremenu i prvih sedam u produžetku i Golden State ih je svaki put stigao osim na kraju kada je Draymond Green promašio tricu za izjednačenje.

Stephen Curry je bio najučinkovitiji kod Warriorsa sa 35 pogodaka, od čega je osam trica i devet asistencija, a Klay Thompson je ubacio 26 koševa. Pobjednike je predvodio DeMarcus Cousins sa 32 koša, 12 skokova i devet asistencija.

S ovim porazom Warriorsi sada imaju omjer pobjeda i poraza 43-8.

Hrvatski košarkaši u NBA Dario Šarić, Mario Hezonja i Damjan Rudež sinoć su upisali skromne učinke u porazima svojim momčadi Philadelphia 76ers-a i Orlanda Magica.

Sixersi Darija Šarića su doživjeli poraz od Miami Heata 102-125, a pobjednike je predvodio Hassan Whiteside sa 30 koševa i 20 skokova.

Šarić je u 26 minuta zabio četiri koša i upisao četiri skoka te dvije ukradene lopte, dok je najučinkovitiji u redovima Sixersa bio Ersan Ilyasova sa 21 pogotkom.

Hezonja i Rudež također su upisali poraz, u Atlanti su Hawksi sa 113-86 bili bolji od Orlando Magica.

Orlando (20-33) je odigrao lošu obranu, dopustivši Atlanti (30-21) da pogodi 13 od prvih 16 šuteva. Hawksi su imali 66 posto šuta u prvom poluvremenu i nisu išli ispod 60 posto do kraja zadnje četvrtine.

Suprotno tome, Magic je imao 34.6 posto šuta i pogodio je samo sedam trica iz 26 pokušaja.

Najbolji kod Orlanda bio je Aaron Gordon sa 16 pogodaka, a Elfrid Payton i Jeff Green su dodali svaki po 12. Hezonja je odigrao 12 minuta i zabio četiri koša te tome dodao tri skoka. Damjan Rudež je u šest minuta ugrabio samo jedan skok.

Tim Hardaway Jr. i Paul Millsap su predvodili Hawkse sa po 21 pogodak svaki.

Miami Heat - Philadelphia 76ers            125-102
Dario Šarić je igrao 26 minuta za Philadelphiu, zabio je 4 koša i upisao četiri skoka te dvije ukradene lopte)
Indiana Pacers - Detroit Pistons           105-84
New York Knicks - Cleveland Cavaliers      104-111
Washington Wizards - New Orleans Pelicans  105-91
Atlanta Hawks - Orlando Magic              113-86
(Mario Hezonja je igrao 12 minuta za Orlando, zabio je četiri koša i upisao tri skoka; Damjan Rudež je igrao šest minuta za Orlando, upisao je jedan skok)
Utah Jazz - Charlotte Hornets              105-98
Phoenix Suns - Milwaukee Bucks             112-137
(Dragan Bender nije igrao za Phoenix)
San Antonio Spurs - Denver Nuggets         121-97
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies  99-107
Sacramento Kings - Golden State Warriors   109-106 (produžetak)

4. Portland      22 29 .431 10
5. Minnesota     19 32 .373 13