Dinamo je zaključio još jedno pojačanje u veznom redu. Novi igrač hrvatskog prvaka postao je 24-godišnji Rus Kiril Kravcov, koji u Maksimir stiže bez odštete nakon isteka ugovora sa Sočijem.
Kravcov je sa zagrebačkim klubom uvjete suradnje dogovorio još početkom kolovoza, no njegov dolazak u Hrvatsku odgodili su problemi s vizom. Nakon što je administracija riješena, ruski veznjak stigao je u Zagreb i trebao bi potpisati četverogodišnji ugovor.
Njegova primarna pozicija je ona zadnjeg veznog, gdje bi trebao biti opcija treneru uz Josipa Mišića. U Dinamu ga vide i kao jednog od potencijalnih igrača koji bi u budućnosti mogao preuzeti Mišićevu ulogu.
Kravcov je nogometno ponikao u Zenitu, a za prvu momčad ruskog velikana debitirao je u ožujku 2021. godine. Ukupno je upisao 13 prvenstvenih nastupa za klub iz Sankt Peterburga, a igrao je i u Ligi prvaka protiv Malmöa i Chelseaja.
Veću priliku za kontinuitet dobio je nakon prelaska u Soči u ljeto 2022. godine. Tamo se nametnuo kao standardni član momčadi i tijekom nešto više od tri godine skupio više od 100 službenih nastupa. Jubilarni stoti nastup ostvario je u travnju ove godine protiv Rostova.
Kravcov je ovog ljeta bio zanimljiv i klubovima izvan Rusije. Prema ranijim informacijama, pratili su ga Cádiz i još jedan španjolski klub, dok je interes pokazao i moskovski Lokomotiv. Ipak, odlučio je prihvatiti Dinamovu ponudu i prvi put u karijeri napustiti ruski nogomet.
Mogućnost nastupa u europskim natjecanjima bila je jedan od važnijih razloga zbog kojih se odlučio za dolazak u Zagreb.
Prvo obraćanje Zlatka Dalića: 'Novac mi je bio zadnji na pameti‘
Fuj