Roma - Lazio
Reuters/PIXSELL
08.01.2017.
u 17:42

Roma je došla na svega jedan bod od vodećeg Juventusa, koji ima dvije utakmice manje.

Hrvatski nogometaš Ivan Perišić na najbolji je način ušao u novu godinu postigavši oba gola u pobjedi svog Intera na gostovanju kod Udinesea (2:1) u 19. kolu Talijanske lige, u kojem su pobjede ubilježili Roma, Lazio i Atalanta.

Udinese je poveo u 17. minuti golom Jankta, da bi Perišić s dva gola preokrenuo. Prvo je u 45. minuti preciznim udarcem izjednačio, da bi u tri minute prije kraja glavom donio pobjedu klubu iz Milana. Perišić je ove sezone u Seriji A zabio šest golova. Marcelo Brozović je također odigrao cijelu utakmicu za Inter koji je trijumfom skočio na sedmu poziciju. Kod Udinesea je Stipe Perica ušao u 72. minuti.

Roma je slavila na gostovanju kod Genoe, koju vodi naš Ivan Jurić, s 1:0, a susret je odlučio autogol Izza u 36. minuti. Roma je došla na svega jedan bod od vodećeg Juventusa, koji ima dvije utakmice manje.
Uvjerljiva je bila Atalanta u gostima kod Chieva s čak 4:1, pa je klub iz Bergama opet na petom mjestu. Ispred njih, na četvrtoj poziciji, nalazi se Lazio koji je u nedjelju sretno pobijedio Crotone golom Immobilea u 90. minuti. Bez golova su odigrali Sassuolo i Torino, dok je susret Pescare i Fiorentine odgođen.