Naslovnica Sport Strani nogomet

Rijeka izborila remi na gostovanju u Norveškoj

Boljeg iz ovog dvoboja čekat će pobjednik ogleda Makabi Tel Aviv – Pjunik Erevan.
09. kolovoza 2018. u 22:38 7 komentara 6211 prikaza
Rijeka - Inter

U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige nogometaši Rijeke su odigrali 1-1 kod norveškog Sarpsborga

Hajduk FCSB EUROPSKA LIGA Nula Hajduka protiv Rumunja, Torcida oduševila transparentima

Domaćini su poveli golom Kristofera Zacharuassena u 72. minuti, a za Rijeku je izjednačio Alexander Gorgon u 83. minuti.

Rijeka je već u 9. minuti propustila ogromnu priliku nakon što je udarac Pavičića s gol crte izbacio norveški branič, a u 31. minuti Heber ne uspijeva prebaciti norveškog vratara, koji je obranio i šut Gorgona u 52. minuti.

Sturm AEK Prekid od 40 minuta Užas u Austriji: Sudac pogođen u glavu, ostao ležati u krvi

Norvežani su cijelu utakmicu prijetili jedino iz brojnih prekida, a iz jednog od njih su poveli u 72. minuti kada je Zacharuassen bio najviši u skoku i svladao Slugu.

U 83. minuti Riječani su izjednačili fantastičnim šutem Austrijanca Gorgona s 25 metara, a taj gol daje nadu Riječanima pred uzvrat za sedam dana na Rujevici.

Mario Pašalić UVJERLJIVA POBJEDA Debi iz snova za Pašalića: Ušao pa zabio i asistirao

Dodajmo da pobjednik ovog dvoboja ide na boljeg iz ogleda Pyunik - Makabi Tel Aviv, koji su u prvoj utakmici odigrali bez golova, a slijedi uzvrat u Izraelu.

Sarpsborg: Vasyutin, Tveita, Jorgensen, Tamm, Thomassen, Askar, Zachariassen, Nielsen, Halvorsen, Mortensen, Muhammed.

Rijeka: Sluga, Pavelić, Župarić, Punčec, Zuta, Čanađija, Grahovac, Acosty, Pavičić, Heber, Gorgon.

strašno
Šok za obitelj Beckham!
  • 90' Kraj
    Gotova je utakmica, završilo je 1:1! Sarbsborg je poveo u 72. minuti golom Zachariassena, a izjednačio je Gorgon u 83.
  • 83' Gol
    Rijeka je izjednačila! Gorgon je povukao loptu i iz velike daljine fantastičnim udarcem donio izjednačenje
  • 72' Gol
    Sarpsborg vodi 1:0! Nakon ubačaja Jorgensen je prenio loptu, a iz drugog plana se ubacio Zachariassen i zabio za vodstvo svoje momčadi
  • 57'
    Kakva obrana Vasyutina! Gorgon se našao u sjajnoj prilici, dobro puao, ali nevjerojatna obrana vratara domaće momčadi!
  • 45' Poluvrijeme
    Gotovo je prvo poluvrijeme! Rijeka je bila bolja, imala je nekoliko velikih prilika, ali na odmor se odlazi s rezultatom 0:0
  • 31'
    Još jedna dobra prilika za Rijeku, ali Vasyutin je odlično obranio Heberu
  • 9'
    Kakva prilika za Rijeku! Acosty je pucao, vratar mu obranio, a onda je natrčao Pavičić i imao sjajnu priliku, ali njegov udarac na gol-liniji spašava Tveita
  • 1'
    Sudac Kevin Clancy iz Škotske dao je znak za početak utakmice
  • Sastav Rijeke
  • Sastav domaćina
  • UVOD
    Dobra večer! Nogometaši Rijeke danas započinju svoj novi europski pohod. Momčad Matjaža Keka gostuje u Norveškoj, a protivnik će joj biti Sarpsborg. Hrvatski klub favorit je za prolaz u play-off Europske lige u kojem će ih čekati pobjednik dvoboja Makabi Tel Aviv – Pjunik Erevan. Susret počinje u 20.45, a njegov tijek možete pratiti na portalu Vecernji.hr.
Europska liga, 20.45, Norveška
Sarpsborg Zachariassen 72'
1
1
Rijeka Gorgon 83'
  • 90'

• 90'

Prilika za Rijeku! čanađija je sjajno uposlio Čolaka koji je bio nekoliko metara od gola, ali šalje loptu pokraj vratnice

• 83'

• 81'

Pavičić izlazi iz igre, a ulazi Čolak

• 78'

Acostyjev pokušaj je blokiran, a nešto kasnije jako loše je pucao Kvržić

• 72'

• 63'

Matjaž Kek je odlučio mijenjati, Kvržić ulazi umjesto Hebera

• 57'

• 52'

Rijeka se probudila! Pavičić je sjano petom ostavio za hebera koj isnažno puca, ali lijepo brani vratar domaćih

• 51'

Norvežani su bolje otvorili nastavak i pet minuta bili pred golom rijeke. Bilo je tu ubačaja, kornera, udaraca..., ali i dalje je 0:0

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice

• 45'

• 40'

Domaćin je ozbiljno zaprijetio. Nielsen je pucao, ali Sluga lijepo obranio i još s poda uspio izbaciti loptu ispred napadača koji je natrčavao

• 31'

• 30'

Pavićić je nakon akcije s Heberom pao u kaznenom prostoru i pogledavao prema sucu, ali Clancy samo odmahuje rukom

• 22'

Lijepa akcija Rijeke, ali pokušaj Čanađije bio je za zaborav...

• 16'

Evo i prvog opasnijeg naleta domaćina. Nakon ubačaja s desne strane lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru, natrčao je Thomassen i poslao loptu pokraj gola

• 9'

• 3'

Na samom početku susreta Rijeka se postavila kao gazda na terenu. Gorgon je pokušao pucati, ali je njegov udarac blokiran

• 1'

• 0'

• UVOD

Dobra večer! Nogometaši Rijeke danas započinju svoj novi europski pohod. Momčad Matjaža Keka gostuje u Norveškoj, a protivnik će joj biti Sarpsborg.

Hrvatski klub favorit je za prolaz u play-off Europske lige u kojem će ih čekati pobjednik dvoboja Makabi Tel Aviv – Pjunik Erevan.

Susret počinje u 20.45, a njegov tijek možete pratiti na portalu Vecernji.hr.