Rijeka pogotkom Jugovića slavila u Osijeku

Osijek - Rijeka
Davor Javorović/PIXSELL
13.09.2014.
u 18:33

U ne odveć kvalitetnoj i najvećim dijelom nimalo uzbudljivoj utakmici, dijelom i zbog teškog terena natopljenog kišom, Rijeka je bila bolja za taj jedan gol, odigrala, dojam je, onoliko koliko joj je trebalo

Rijeka je u Osijeku a Gradskom vrtu slavila 1:0 (1:0) za nastavak mrtve utrke sa Dinamom. Osječanima je presudio - Osječanin! Vedran Jugović, dijete Gradskog vrta, koji je prije sezonu i pol preselio na Kantridu Rijeku je prvi puta od prve minute poveo sa trakom na ruci i bio čovjek odluke.

Matjaž Kek kraj utakmice nije dočekao na klupi, u 67. sudac Zebec ga je poslao na tribine nakon žustre reakcije kojoj je prethodila, po treneru Rijeke, sumnjiva odluka u kaznenom prostoru Osječana na štetu njegove momčadi.

Rijeka ove godine još nije pobijedila na Gradskom vrtu, štoviše u dvije utakmice nije zabila ni pogodak, dovoljno razloga da bijelo-plavi vjeruju kako i treći puta mogu srušiti velikog favorita u Osijeku. Ali... U ne odveć kvalitetnoj i najvećim dijelom nimalo uzbudljivoj utakmici, dijelom i zbog teškog terena natopljenog kišom, Rijeka je bila bolja za taj jedan gol, odigrala, dojam je, onoliko koliko joj je trebalo protiv rezerviranog i napadački nedorečenog domaćina koji nikako nije uspijevao napraviti iole ozbiljniju situaciju pred vratima Vargića

Ni Riječanima na drugoj strani nije uspijevalo isto, Osijek je defenzivno odigrao gotovo bez greške, izuzev reakcije kod Jugovićeva gola, novopečeni reprezentativac Andrej Kramarić i Ivan Krstanović ostali su odsječeni, napadači gostiju čak nisu ni udarac uputili u okvir Osijeka.  Ali Rijeka je na neugodnom gostovanju preživjela i bez novog pogotka najboljeg strijelca lige i ogled sa liderom Dinamom na Kantridi očekuje sa minimalnim zaostatkom. Osijek je ostao u opasnoj zoni, a slijede mu dva gostovanja.