Rijeka pobijedila Osijek za treće mjesto, gosti kraj dočekali s 10 igrača

22. veljače 2020. u 19:26 0 komentara 2808 prikaza
Rijeka - Osijek
Pogledajte galeriju 1/6

U 23. kolu Prve HNL u dvoboju na Rujevici nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek s 1:0. Slavlje Rožmanovoj družini u 11. minuti donio je Gorgon.

Kondicijska priprema sportaša Konferencija 'Cijeli svijet se čudi Hrvatima, zbog toga ste baš posebni'

Raspopović je ubacio loptu s desnog krila, udarac glavom Andrijaševića završio je na glavi Gorgona koji je pogodio donji lijevi kut nemoćnog Ivušića.

1 / 12
Rijeka - Dinamo

Osijek je utakmicu završio s deset igrača nakon što je u 89. minuti Škorić dobio crveni karton.

Rijeka je ovom pobjedom sada na trećem mjestu tablice (41) s tri boda manje od drugoplasiranog Hajduka i tri više od Osijeka. Vodeći je Dinamo s 53 boda i utakmicom manje.

Ivan Klasnić ŽIVOT GA NIJE MAZIO Životna borba slavnog Hrvata: Prošao tri transplantacije, ostao bez kose, opljačkali ga...

Hajduk je sjajnom igrom u Poljudu uvjerljivo nadigrao Goricu sa 6:0. Strijelci za bijele bili su Caktaš i Jairo po dva, te Kreković i Eduok.

Šest golova Hajduk na Poljudu nije zabio od 20. svibnja 2017. kada je pobijedio Inter (6:0).

• Kraj

U 23. kolu Prve HNL u dvoboju na Rujevici nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek s 1:0. Slavlje Rožmanovoj družini u 11. minuti donio je Gorgon. Osijek je utakmicu završio s deset igrača nakon što je u 89. minuti Škorić dobio crveni karton. Rijeka je ovom pobjedom sada na trećem mjestu tablice (41) s tri boda manje od drugoplasiranog Hajduka i tri više od Osijeka. Vodeći je Dinamo s 53 boda i utakmicom manje.

Rezultati by SofaScore
  • 90'

Igra se četiri minute sudačke nadoknade.

• 89'

Škorić je dobio izravni crveni karton nakon prekršaja nad Pavičićem.

• 88'

Pucao je Žaper s vrha šesnaesterca, ali kraj vrata Rijeke.

• 82'

Prilika za Osijek. Majstorović je primio loptu na desnoj strani peterca, ali je krivo zahvatio i pogodio vanjski dio mreže.

• 72'

Utakmicu na Rujevici prati 5.207 gledatelja.

• 67'

Pucao je Lončar, ali iznad vrata.

• 59'

Iz igre je izašao Franko Andrijašević, a u igru je ušao Felipe Pires. To je debi za Brazilca koji je u prijelaznom roku stigao iz  Hoffenhaima.

• 56'

Igra se uglavnom oko sredine terena, nema prilika.

• 47'

Prilika za Rijeku. Štefulj je prošao po lijevoj strani i pucao, ali se vratar Ivušić dobro postavio.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta na Rujevici. Rijeka pogotkom Gorgona (11.) vodi protiv Osijeka s 1:0.

• 43'

Sjajna prilika za domaćina. Raspopović je pokušao poslužiti Gorgona ispred vrata Osječana, ali tu se našao Škorić i otklonio opasnost.

• 36'

Ndockyt je gurnuo loptu u kazneni prostor, no obrana Rijeke je očistila situaciju.

• 34'

Osijek se malo oslobodio pritiska domaće momčadi.

• 27'

Andrijašević je pucao sa 17 metara, ali ravno u vratara Osijeka.

• 24'

Rijeka je ponovno zaprijetila. Halilović je pucao iznad vrata.

• 18'

Prilika za Osijek. Kleinheisler je prošao po desnoj strani i tražio je Mancea u sredini, ali  Rijekina obrana je dobro reagirala.

• 11'

Goool! Sjajna akcija Rijeke koja je nakon 'glavometa' povela protiv Osijeka. Raspopović je ubacio s desne strane, a Andrijašević je glavom prebacio na drugu vratnicu na glavu Gorgona koji zabija za 1:0.

• 4'

Rijeka je prva zaprijetila. Gorgon je ubacio s lijeve strane, ali je obrana Osijeka otklonila opasnost.

• 1'

Počela je utakmica na Rujevici.

• Evo kako izgleda tablica Prve HNL:

• SASTAVI

Evo i sastava za dvoboj Rijeka - Osijek:

• HAJDUKOVA RAPSODIJA

U ranijem dvoboju Hajduk je sjajnom igrom uvjerljivo nadigrao Goricu. Tudorova družina je u Poljudu nadjačala goste iz Velike Gorice sa 6:0. Strijelci za bijele bili su Caktaš i Jairo po dva, te Kreković i Eduok.

Više pročitajte OVDJE.

• Dobra večer. Nastavljaju se uzbuđenja u Prvoj HNL. Od 17.30 na Rujevici igraju nogometaši Rijeke i Osijeka. Sudac je Duje Strukan iz Splita.