Gorica - Rijeka
1/5
14.11.2017.
u 14:50

Sada su poznati svi parovi četvrtfinala kupa: Dinamo - Istra, Osijek - Hajduk, Inter - Rijeka, Rudeš - Lokomotiva

U posljednjoj utakmici osmine finala Hrvatskoga kupa nogometaši Rijeke pobijedili su u gostima Goricu s 3:0.

U 57. minuti prednost Kekovoj družini donio je Pavičić na asistenciju Gavranovića, koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije.

Pobjedu Kekovoj družini potvrdili su Gavranović (81.) i Kvržić (84.). Rijeka je ovim trijumfom prekinula loš niz od četiri poraza u prvenstvu.

Sada su poznati svi parovi četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa koje se igra na jednu utakmicu, 29. studenoga: Dinamo - Istra, Osijek - Hajduk, Inter - Rijeka; 30. studenoga: Rudeš - Lokomotiva.

Parovi polufinala odredit će se ždrijebom koje se također igra na jednu utakmicu. Utakmice polufinala igrat će se 28. veljače. Finale se igra 23. svibnja u Vinkovcima.

1/14

Gorica - Rijeka 0:3

90' Kraj! Završila je utakmica osmine finala koja se igrala u Velikoj Gorici. Rijeka je pobijedila drugoligaša Goricu s 3:0.

84' Goooool! U strijelce se upisao i Kvržić. Rijeka protiv Gorice vodi s 3:0.

81' Goooool! Kekova družina potvrdila je ulogu favorita. Gavranović je zabio za 2:0.

70' Gorica pokušava doći pred vrata Riječana. Gosti kontroliraju utakmicu.

57' Goooool! Rijeka je zabila Gorici! Gavranović je ušao u igru, te odmah složio priliku za gostujuću momčad. Igrač Rijeke iskoristio je pogrešku Khaline nakon ubačaja Kvržića i dao povratnu loptu Pavičiću koji je sa 16 metara poslao u mrežu za 1:0.

51' Rijeka je imala sjajnu priliku. Gorgon je izbjegao zaleđe i dao loptu Pavičiću koji je bio sam na petercu, no Jančetić je blokirao njegov udarac.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

41' Opet je bilo gužve pred vratima Rijeke. Maslowski je tukao, no pogodio vanjski dio mreže.

37' Maslowski je požutio.

35' Šipoš je zabio, ali je gol Gorice poništen zbog zaleđa.

28' Gorgon je tukao s 25 metara, visoko preko gola.

16' Prilika za Rijeku. Crnic je tukao iz kaznenog prostora Gorice, ali je Kahlina to odlično obrani.

10' Ne gledamo posebno dobar nogomet u prvih 10-ak minuta utakmice.

1' Počela je utakmica!

Sastavi momčadi:

Gorica: Kahlina - Jančetić, Smoljo, Ljubisavljević, Žutić - Marina, Brtan, Maslowski - Sedlaček, Šipoš, Ojamaa

Rijeka: Prskalo, Mavrias, Punčec, Župarić, Žuta, Maleš, Mišić, Kvržić, Pavičić, Črnic, Gorgon