Rijeka - Zagreb
1/7
09.04.2016.
u 21:00

Već u uvodnih dvadesetak minuta domaćin je na Rujevici stvorio kapitanu prednost od 2:0.

Rijeka se brzo oporavila od posrtaja u polufinalu Hrvatskog kupa gdje ju je zaustavio Slaven Belupo. Matjaž Kek u kratkom razdoblju podigao je svoju momčad koja nije imala teškoća u susretu 30. kola s posljednjeplasiranim Zagrebom - 3:0.

Već u uvodnih dvadesetak minuta domaćin je na Rujevici stvorio kapitanu prednost od 2:0. Pogađali su Filip Bradarić (19. minuta) i Roman Bezjak (21.), drugi strijelac Prve HNL sa 13 pogodaka. Pobjedu je potvrdio Florentin Matei zabivši u 51. minuti.

Rijeka se 18. prvenstvenom pobjedom primakla vodećem Dinamu na bod zaostatka, no hrvatski prvak ima utakmicu manje. Sutra ga očekuje okršaj s Interom u Zaprešiću.

Zagreb je ostao prikovan za dno ljestvice sa 11 bodova i isto toliko bodova zaostatka za pretposljednjom Istrom.