NBA LIGA

Raptorsi ponovno nadskakani i poraženi

16.12.2008.
u 09:06

Skromnu je minutažu dobio Roko Ukić u četrnaestom porazu Toronto Raptorsa u NBA ligi. U njihovoj 24. utakmici sezone bolji su bili New Jersey Netsi 94-87.

Prisutni u Air Canada centru još su se jednom osvjedočili u prosječnost kanadskog sastava. Premda su imena njihovih košarkaša sve samo ne prosječna, Raptorsi ove sezone ne djeluju uvjerljivo.

Furiozna posljednja četvrtina (31-17) bila je dovoljna Netsima da nadoknade rezultatski manjak, te još jednom natjeraju Ukića i društvo da spuštenih glava izađu s parketa. Hrvatski košarkaši reprezentativac proveo je u igri nešto više od devet minuta, te je za to vrijeme postigao dva koša (šut 1/3), dodao im dvije asistencije, osvojenu loptu i napadački skok.

Spomenuti skok tek je jedan od ukupno sedam u napadu uhvaćenih lopti kanadske momčadi i glavni razlog njihovog poraza. Tek 40 posto šuta i slaba reakcija na protivničkoj tabli nikako ne mogu donijeti slavlje, a Netsi su barem taj statistički segment odradili na valjani način. Imali su ove sezone rekordna 54 skoka, od čega 18 napadačkih, te su u “drugom” napadu nadjačali domaćina 26-2, pa im nije smetao niti slab postotak ubačaja (38 posto). Poražavajuće za Raptorse je i podatak da im je ovo 13. utakmica u nizu u kojoj su nadskakani.

Anderson je ubacio 21, Carter i Harris dodali po 20 za pobjedničku momčad, kod Raptorsa je prednjačio Chris Bosh sa 17 koševa, ali i slabih 4/15 iz igre.

Phoenix Sunsi dočekali su svog bivšeg trenera Mikea D'Antonija i njegove New York Knickse i u (napokon) šuterskoj utakmici slavili 111-103. Peti uzastopni poraz Knicksa od Sunsa u Phoenixu igrači iz New Yorka potpisali su s tragično lošim šutem za tri poena (5/37), a svakako im na ruku nije išao niti raspoloženi trojac Shaquille O'Neal (23p, 12s), Amare Stoudemire (21p, 14s) i Steve Nash (21p, 6s, 6a). Nate Robinson je ubacio 27 koševa, te imao devet uhvaćenih odbijanaca za Knickse.

NBA liga, ponedjeljak:

Toronto Raptors – New Jersey Nets 87-94 (Bosh 17p, 9s, 4a / Carter 20p, 10s, 5a)

Washington Wizards – Indiana Pacers 98-118 (Jamison 26p, 15s / Granger 27p, 9s, 5a, 5ol)

Atlanta Hawks – Charlotte Bobcats 83-79 (Johnson 28p, 5s, 8a / Diaw 25p)

Boston Celtics – Utah Jazz 100-91 (Rondo 25p, 9s, 8a / Millsap 32p, 10s)

Miami Heat – Milwaukee Bucks 83-98 (Chalmers 20p, 7s, 8a, 5il / Bogut 20p, 11s)

Dallas Mavericks – Denver Nuggets 88-98 (Nowitzki 27p, 10s, 5il / Smith 25p, 5s)

Phoenix Suns – New York Knicks 111-103 (O'Neal 23p, 12s / Robinson 27p, 9s, 5a)

Sacramento Kings – Minnesota Timberwolves 118-103 (Garcia 21p, 5a / Jefferson 22p, 7s)

Golden State Warriors – Orlando Magic 98-109 (Biedrinš 23p, 9s / Nelson 32p)