Naslovnica Sport Rukomet

Čarolija se nastavlja! Hrvatska razbila Španjolsku za prvo mjesto u skupini

Hrvatska u sljedeću rundu prenosi četiri boda, a igrat će u skupini s Njemačkom, Francuskom i Brazilom. Utakmice se igraju u Kölnu
17. siječnja 2019. u 21:57 38 komentara 38034 prikaza
Hrvatska - Španjolska
Pogledajte galeriju 1/8

Hrvatski rukometaši osvojili su prvo mjesto u skupine B na SP-u. Červarovi su izabranici u Münchenu pobijedili Španjolsku sa 23:19 i natjecanje nastavljaju s maksimalnim učinkom.

Hrvatski navijači 10,000 NAŠIH NAVIJAČA München gori! Pogledajte hrvatske ljepotice u kockicama

Prvu utakmicu u drugom krugu igramo u nedjelju protiv Brazila (18 sati), a u ponedjeljak s Njemačkom (20.30). Posljednju utakmicu u skupini igramo u srijedu protiv Francuske (20.30).

Hrvatska u sljedeću rundu prenosi četiri boda!

​​​​​​​

Španjolci su bolje otvorili susret i poveli s 3:1, ali su Červarovi izabranici brzo povezali konce igre i okrenuli rezultat. Šego je imao nekoliko sjajnih obrana te pomogao našoj reprezentaciji da već u prvom poluvremenu dođe do pet golova prednosti.

Ipak, na odmor smo otišli samo s tri pogodaka razlike (13:10). U prvom poluvremenu sjajno su bili raspoloženi Horvat i Musa s po pet golova.

Brazil OVOME SE NISMO NADALI Hrvatska dobila neočekivanog protivnika u drugom krugu, a Srbija ispala!

Početkom poluvremena Španjolci su zaprijetili, ali su naši rukometaši zadržali koncentraciju. Do polovice poluvremena smo držali dva-tri gola razlike, a onda smo ubacili u višu brzinu. Španjolci nisu imali rješenja za Šegu koji je sjajno branio čitavu utakmicu.

Španjolska je četiri minute prije kraja smanjila na 20:18, ali je Mandić ponovno vratio na tri razlike. Španjolska je uzvratila, ali kada je Horvat zabio sedmerac za 22:19 stigli smo na korak do pobjedi. Pobjedu je potvrdio Šipić 50 sekundi prije kraja za 23:19.

Najučinkovitiji u našoj reprezentaciji bili su Horvat s osam i Musa sa šest pogodaka, Stepančić je dodao tri gola. Vratar Marin Šego imao je deset obrana. Kod Španjolaca najbolji je bio Sole s pet golova.

1 / 7
Hrvatska - Japan
Financije
HIF
Morate potrošiti BUDŽETE ZA EDUKACIJE? Ovdje pronađite najbolje programe!
  • U Areni trenutačno ima 5.000 hrvatskih navijača, ali do početka utakmice doći će ih još više.
  • Sljedeću rundu igramo u Kölnu, a u našoj skupini su još Njemačka, Francuska i Brazil.
  • U dosadašnjim međusobnim susretima Hrvati su uspješniji, imaju 14 pobjeda, jedan dvoboj završio je remijem, a u šest utakmica bolji su bili Španjolci.
  • Hrvatski rukometaši večeras u Münchenu igraju posljednju utakmicu skupine B na SP-u protiv Španjolske. Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.
Rukometni SP, 20.30, München
Hrvatska
23
19
Španjolska
  • Kraj

Hrvatska u sljedeću rundu prenosi četiri boda, a igrat će u skupini s Njemačkom, Francuskom i Brazilom. Utakmice se igraju u Kölnu.

• 60'

Šipić je zabio za 23:19.

• 58'

Musa je razgrnuo obranu Španjolske i zaradio sedam metara. Horvat je zabio za 22:19.

• 57'

Mandić je napokon zabio - 21:18.

• 56'

Nismo zabili gol devet minuta, a Španjolci su u sljedećem napadu smanjili na 18:20.

• 54'

Španjolci su zabili i smanjili na 17:20.

• 52'

Pet minuta bez pogodaka, sada nam minute sporo idu. Vodimo i dalje s četiri gola razlike.

• 47'

Stepančić je opalio i zabio za četiri razlike, a Karačić je ponovno promašio kontranapad - 20:16.

• 44'

Mandić je zabio za tri razlike - 19:15.

• 43'

Horvat zabio svoj sedmi pogodak. Ponovno je Zlaja bio točan sa sedam metara - 18:15.

• 42'

Karačić je ponovno povukao kontru i promašio, a Španjolci su brzo uzvratili i smanjili na 15:17.

• 38'

Ponovno je Musa vrati na tri razlike.

• 38'

Malo smo se pogubili, ali je Šego ponovno sjajno obranio čisti udarac.

• 37'

Horvat je siguran sa sedam metara - 16:13.

• 36'

Španjolci su ponovno zabili, ali sada igramo s igračem manje koji je dobio dvije minute kazne.

• 33'

Španjolci su uspjeli smanjiti na dva razlike - 12:14. Stepančić zabio drugi pogodak u nastavku i ponovno vratio na tri razlike, vodimo 15:12

• 31'

Počelo je drugo poluvrijeme. Mi smo prvi krenuli s centra.

• Hrvatska je na odmor otišla s tri gola prednosti - 13:10. Odlično su raspoloženi Horvat i Musa koji su zabili po pet pogodaka. Sjajan je i vratar Šola koji je u prvih pola sata sakupio šest obrana. Kod Španjolaca najučinkovitiji su A. Dujshebaev i Sola po tri pogotka.

• 30'

Španjolci su zabili dva gola u nizu i smanjili našu prednost. Červar je pozvao minutu odmora.

• 27'

Još jedan pogodak Muse i vratio na pet razlike - 13:8.

• 26'

Peti gol zabio je Horvat za 12:7.

• 25'

Ponovno je zabio Musa, to je njegov četvrti gol na utakmici. Vodimo 11:7.

• 23'

Musa je zabio za tri gola razlike - 10:7. Španjolcima je voda u ušima. Ponovno su pogriješili.

• 22'

Horvat je zabio dva gola u nizu i ponovno je vratio našu prednost na dva razlike - 9:7.

• 18'

Novo izjednačenje, A. Dujshebaev zabio je za 7:7.

• 17'

Horvat je ponovno vartio prednost na dva razlike, ali je Entrerrios brzo ozvratio - 6:7.

• 16'

Još jedna obrana Šege. Ali onda smo jeftino prodali loptu, a Španjolci su brzo uzvratili i smanjili na 5:6.

• 15'

Horvat zabio sa sedam metara, Hrvatska vodi sa 6:4.

• 15'

Ponovno Šego brani, to mu je peta obrana na utakmici.

• 12'

Cindrić zabio za prvo vodstvo Hrvatske - 5:4.

• 10'

Entrerrios je pogodio i ponovno donio prednost Španjolcima, ali uzvratio je Duvnjak - 4:4.

• Šego je drugi put u nizu sjajno obranio udarac, ali Stepančić u kontranapadu nije pogodio.

• 8'

Musa je ponovno zabio i izjednačio na 3:3.

• 5'

Musa je smanjio prednost Španjolaca - 2:3.

• 4'

Sole je s dva brza pogotka zabio dva lagana gola, Španjolska vodi s 3:1.

• 3'

Stepančić se dignuo s devet metara i zabio za 1:1.

• 2'

A. Dujshebaev je zabio prvi gol na utakmici, Španjolci vode s 1:0.

• 1'

Počela je utakmica u Münchenu. Idemo, Hrvatska! Prvi sa centra krenuli su Španjolci.

• Poznate su sve reprezentacije koje će igrati u našoj skupini u drugom krugu, više pročitajte OVDJE.

• Ovako izgleda tablica skupine B:

Rezultati by SofaScore
  • Evo ozračja ispred Arene uoči utakmice Hrvatska - Španjolska:

• Červarova družina je u svakoj utakmici u Münchenu imala veliku podršku navijača. I ovaj će put Mercedes-Benz Arena biti puna hrvatskih navijača što će biti velika podrška našim rukometašima... Hrvatski navijači | Autor : Slavko Midžor/Pixsell Foto: Slavko Midžor/Pixsell

• Ovo je dvoboj koji odlučuje o prvom mjestu u skupini, ali mnogo je važnije što će pobjednik u sljedeću rundu prenijeti četiri boda. Hrvatska i Španjolska imaju maksimalan učinak i vodeći su u skupini s osam bodova.

• U dosadašnjim međusobnim susretima Hrvati su uspješniji, imaju 14 pobjeda, jedan dvoboj završio je remijem, a u šest utakmica bolji su bili Španjolci. Hrvatska rukometna reprezentacija | Autor : Igor Kralj/PIXSELL Foto: Igor Kralj/PIXSELL

Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.