City - United
1/10
02.11.2014.
u 16:30

United bi pobjedom došao na samo bod zaostatka iza Cityja koji ima 17 bodova i treća je momčad lige.

Van Gaal je s Manchester Unitedom uspio nemoguće - biti lošiji i od najlošijega, Davida Moyesa! Nizozemac je, naime, u prvih deset premijerligaških kola osvojio samo 13, a potjerani Škot prošle godine - 16 bodova.

Ovo je najlošiji start Manchester Uniteda otkad postoji Premierliga, pa i poraz od gradskog suparnika Cityja nije nikakvo iznenađenje. City je slavio 1:0 pogotkom Agüera u 63. minuti, nakon sjajne akcije i asistencije Clichyja. Čak ni svemogući vratara De Gea, koji je i jučer spašavao United, u ovoj situaciji bio nemoćan.

Domaćinu je posao olakšao nepromišljeni stoper Uniteda Chris Smalling, zaradivši isključenje već u 39. minuti nakon dva žuta kartona. Stvari su se za goste pogoršale u 56. minuti kada se teško ozlijedio Argetinac Marcus Rojo. Stradalo je rame, iznesen je s travnjaka i vjerojatno ga čeka dulja stanka, pa će propustiti i utakmicu protiv Hrvatske u Londonu 12. studenoga.

Detaljnu statistiku sa susreta pogledajte ovdje.