Naslovnica Sport reprezentacija

Prati ih 11 milijuna ljudi, a raspisali se o sramotnom potezu Engleza protiv Hrvatske!

I mediji u engleskoj prisjetili su se obljetnice te podsjetili na poraz od Hrvatske u Rusiji. A zanimljiv članak objavio je iznimno popularni portal SPORTbible koji na Facebooku prati čak 11 milijuna ljudi.
11. srpnja 2019. u 17:37 3 komentara 2805 prikaza
Sportbible.com
Pogledajte galeriju 1/9

Prije točno godinu dana hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je najveći uspjeh u povijesti hrvatskoga sporta. Izborila je plasman u finale Svjetskog prvenstva u Rusiji. Odabranici Zlatka Dalića 11. srpnja 2018. u Moskvi su ispisali povijest. Pobjedom s rezultatom 2:1 protiv Engleske nakon drame i produžetaka vatreni su prvi put izborili plasman u finale Svjetskog prvenstva.

Ivica Zubac i Kristina Prišć IVICA ZUBAC Hercegovac od 28 milijuna dolara: Zle cure ne mogu mu ni blizu jer ga čuva Slavonka

Luka Modrić, Ivan Rakitić, Mario Mandžukić i društvo tako su nadmašili pothvat generacije iz 1998. koja je na isti dan, ali 20 godina prije, na pariškom Parku prinčeva pobijedila Nizozemsku s rezultatom 2:1 i osvojila svjetsku broncu.

Bila je to čarobna noć hrvatskog nogometa, ali i sporta na moskovskom Lužnikiju. Pravi spektakl na terenu, ali i na tribinama. Navijača je bilo podjednako, po desetak tisuća na svakoj strani. Rani pogodak engleske vrste šokirao je hrvatske navijače i u prvom poluvremenu Englezi su vodili i na tribinama. Gordi Albion otvorio je utakmicu ranim pogotkom, Kieran Tripper doveo je Engleze u vodstvo u petoj. minuti golom iz slobodnog udarca s 20 metara. "Football's Coming Home, it's coming home," pjevali su Englezi koji su u tom trenutku, prvi put nakon 1966., barem neko vrijeme bili u finalu Svjetskog prvenstva.

Bila je to treća utakmica hrvatske vrste u Rusiji u fazi na ispadanje u kojoj je suparnik poveo. Hrvatska je gubila i protiv Danske u osmini finala i protiv Rusije u četvrtfinalu i protiv Engleske u polufinalu. I sve tri utakmice okrenula je u svoju korist. Kada je Ivan Perišić u 68. minuti zabio za 1:1, na stadionu je nastala ludnica, naravno, među hrvatskim navijačima, a potpuni kaos zavladao je deset minuta prije kraja produžetka kada je "Super Mario" zabio za 2:1.

Ivan Dolček Novi Hajdukov igrač je tri i pol godine spavao, jeo i učio u automobilu

Naslov članka je "Trenutak kada je Engleska pokušala zabiti gol dok je Hrvatska slavila na Svjetskom prvenstvu", a opisuje se kako su Englezi u očaju pokušali iskoristiti slavlje vatrenih

Marcus Rashford i Jesse Lingard su izveli loptu s centra i dok se naši nogometaši još nisu vratili na teren, jurnuli prema Subašiću. Srećom, Unitedov dvojac zaustavio je sudac.