DOSEGLA GA RUKA PRAVDE

Pogodio poznatog sportaša punom bočicom vode u glavu. Uhićen je, predao se policiji

Screenshot: X
14.04.2025.
u 17:52

"Ovo nije normalno. Bočica je bila puna, težila je oko pola kilograma, a ja sam vozio brzinom od 50 kilometara na sat. Ovakvo ponašanje je nedopustivo", rekao je biciklist

Neodgovorni gledatelj koji je pogodio plastičnom bočicom u glavu nizozemskog biciklističkog asa Mathieua van der Poela tijekom nedjeljne utrke Paris - Roubaix, a u kojoj je Van der Poel usprkos tom incidentu pobijedio, uhićen je u Belgiji te ga očekuje optužnica za fizički napad.

Naime, 33 kilometra prije cilja u Roubaixu jedan od gledatelja koji su se nalazili uz cestu bacio je punu plastičnu bočicu prema Van der Poelu te ga pogodio u lice. Nizozemac se usprkos tomu uspio uspio održati u sedlu te nastaviti svoju vožnju prema trećoj uzastopnoj pobjedi na najcjenjenijoj jednodnevnoj utrci na svijetu. "Otvorena je istraga vezana uz fizički napad oružjem kako bi se identificirao i uhitio počinitelj", objavila je lokalna tužiteljica Carole Etienne.

Belgijski dnevni list Het Nieuwsblad objavio je u međuvremenu kako se počinitelj predao policiji u flamanskom dijelu Belgije. O incidentu se oglasio i Van der Poel:

"Ovo nije normalno. Bočica je bila puna, težila je oko pola kilograma, a ja sam vozio brzinom od 50 kilometara na sat. Ovakvo ponašanje je nedopustivo. Nije ugodno niti kada vas poliju pivom ili ako vas pljuju, ali ovo je već druga priča i protiv ovakvih stvari se moraju poduzeti legalne akcije."

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije