Pogodak Perišića za pobjedu, crveni Pamiću

Ivan Perišić
AFP
16.12.2009.
u 23:20

Hrvatski U-21 reprezentativac Ivan Perišić pogotkom je u trećoj minuti nadoknade donio pobjedu Club Bruggeu protiv Toulousea 1-0 u 6. kolu skupine J Europa lige.

Belgijskom je sastavu za prolaz u nokaut fazu bio dovoljan i neodlučeni rezultat, pa je Club Brugge cijelu utakmicu prvenstveno nastojao ne primiti gol, iako se ne može reći da ga nisu pokušavali i zabiti. Toulouse je dalje mogao samo s pobjedom, pa se francuski prvoligaš u završnici dvoboja potpuno otvorio, što je domaćim nogometašima otvorilo više mogućnosti za kontranapade.

Domaćini su do pogotka, koji je razriješio sve dojbe, stigli u trećoj minuti nadoknade kada se Ronald Vargas sjajno probio po desnoj strani i nesebično uposlio Perišića, a ovaj je prizemnim udarcem svladao nemoćnog gostujućeg vratara Vaklverdea.

Bio je to Perišićev četvrti pogodak ove sezone u Europa ligi. Prethodna tri zabio je Partizanu.

Partizan se od Europa lige oprostio pobjedom u Beogradu protiv ukrajinskog Šahtara 1-0. Nakon što su Beograđani prethodnih pet utakmica u J skupini izgubili, svladali su na kraju najjačeg suparnika i prvoplasiranu momčad u skupini Šahtar ranim pogotkom Diarre u 6. minuti.

Darijo Srna nije konkurirao za sastav Šahtara.

Odličnom igrom i uvjerljivim nastupom u utakmici koja je odlučivala, danski FC Kopenhagen je pobijedio Spartu u Pragu 3-0 i tako se plasirao u šesnaestinu finala Europa lige.

Prije posljednjeg kola su Sparta i FC Kopenhagen imali jednaki broj bodova (sedam) i utakmica u Pragu je trebala biti dramatičan kraj borbe za drugo mjesto. No, ništa se od toga nije dogodilo jer je Senegalac Dame N'Doye postigao dva pogotka za goste unutar samo devet minuta (22. i 30. minuta) i tako razriješio sve dileme.

FC Kopenhagen je bio bolja momčad, zasluženo slavio, a pobjedu je dodatno potvrdio nekadašnji danski reprezentativac Jesper Gronkjaer pogotkom iz penala u 54. minuti.

Nije se proslavio niti hrvatski nogometaš u domaćim redovima Manuel Pamić. U 43. minuti je zaradio prvi žuti karton, a u 60. drugi što je rezultiralo crvenim i isključenjem.

U drugom ogledu je PSV u Rumunjskoj pobijedio Cluj 2-0 i tako potvrdio prvo mjesto i primat skupine.

Nogometaši Werdera na autoritativan način su okončali natjecanje Europa lige u skupini K, te zasluženo osvojili prvo mjesto...

Athletic je mogao pobjedom 2-0 ili od tri pogotka i više preskočiti Werder na samom vrhu, ali ne da nije bio blizu pobjede, već su doživjeli najteži poraz sezone na svom terenu (3-0). Niti Barcelona ih nije uspjela prizemljiti kao što je uspio Werder.

Za bremensku momčad se vratio dosad ozlijeđeni Claudio Pizarro, te je načeo domaćina u 13. minuti. Furiozno je Werder odigrao prvo poluvrijeme, pa su se nakon toga u strijelce još upisali Naldo (20. minuta) i Rosenberg (36. minuta) čime je baskijska priča završena.

U utakmici gdje ništa nije bilo bitno osim prestiža Nacional je razbio bečku Austriju 5-1. Gostima je malo značilo što su prvi poveli (strijelac Schumacher), budući je portugalska momčad uzvratila sa pet pogodaka u nizu, osvojivši tako treće mjesto u skupini K.

Europa liga, skupina K, 6. kolo:

Sparta Prag - FC Kopenhagen 0-3 (N'Doye 22, 30, Gronkjaer 54)
Cluj - PSV Eindhoven 0-2 (Lazović 19-11m, Amrabat 68)

Konačna ljestvica:
1. PSV 6 4 2 0 8-3 14
2. FC Kopenhagen 6 3 1 2 7-4 10
3. Sparta 6 2 1 3 7-9 7
4. Cluj 6 1 0 5 4-10 3

Europa liga, 6. kolo skupine J:

Club Brugge - Toulouse 1-0 (Perišić 90+3)
Partizan - Šahtar 1-0 (Diarra 6)

Ljestvica:
1. Šahtar 6 4 1 1 14-3 13
2. Club Brugge 6 3 2 1 10-8 11
3. Toulouse 6 2 1 3 6-11 7
4. Partizan 6 1 0 5 6-14 3

Athletic Bilbao - Werder 0-3 (Pizarro 13, Naldo 20, Rosenberg 36)
Nacional - Austria Beč 5-1 (Micael 23, 57, Mateus 34, Tomašević 61, Lopes 66 / Schumacher 21)

1. Werder 6 5 1 0 17-6 16
2. Athletic Bilbao 6 3 1 2 10-8 10
3. Nacional 6 1 2 3 11-12 5
4. Austria Beč 6 0 2 4 4-16  2