Pogledajte kako je sjajni Šarić vodio 76-erse do pobjede

Dario Šarić/Pixsell
1/5
03.02.2018.
u 09:29

Dobre utakmice odigrali su i Bojan Bogdanović i Dragan Bender, no njihove momčadi doživjele su poraze

U noći s petka na subotu odigrano je devet utakmica u NBA ligi, a odlične partije pružila su i tri hrvatska košarkaša.

Dario Šarić devetim double-double učinkom sezone vodio je Philadelphia 76erse do pobjede 103:97 protiv Miami Heat. Hrvatski reprezentativac za 33 minute na parketu ubacio je 17 poena uz šut iz igre 7/13 (54%), dodao je deset skokova, četiri asistencije te dvije ukradene lopte. Najbolji kod 76ersa bio je Ben Simons s 20 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Joel Embiid dodao 17 poena.

Kod poraženih najbolji je bio Kelly Olynyk s 19 poena.

Bojan Bogdanović ubacio je 18 poena u porazu Indiana Pacersa 133:126 na gostovanju kod Charlotte Hornetsa. On je u 33 minute na terenu dodao još dva skoka i dvije asistencije. Najbolji u njegovoj momčadi bio je Viktor Oladipo s 35 poena. Hornetse su do pobjede vodili Kemba Walker sa 41 i Nicolas Batum s 31 poenom.

Phoenix Sunsi doživjeli su težak poraz od Utah Jazza 129:97, no kod domaćina je jednu od boljih partija sezone odigrao je Dragan Bender koji je za 28 minuta na terenu ubacio 16 poena, imao devet skokova, pet asistencija te jednu blokadu. Više od njega kod Sunsa zabili su samo Josh Jackson (20) i Devin Booker (18). Goste je do pobjede vodio Donovan Mitchell sa 40 poena.

Anthony Davis zabio je 43 poena u pobjedi New Orleans Pelicansa 114:100 kod Oklahoma City Thundera te je tako postao najbolji strijelac u povijesti svoje momčadi skinuvši s vrha Davida West. Trenutno je na 8,690 poena za Pelicanse. Thunderima nije pomogao ni 16. triple-double učinak sezone Russella Westbrooka. Ovog puta imao je  16 poena, deset skokova i 14 asistencija, ali i čak devet izgubljenih lopti.

Spomenimo i kako su Milwaukee Bucksi kod kuće dobili New York Knickse 92:90 košem Giannisa Antetokounmpoa tri sekunda prije kraja. On je ujedno bio i najbolji pojedinac domaćina s 29 poena. Kod gostiju Enes Kanter i Kristaps Porzingis zabili su po 17.