Kakva dva sjajna gola Kramarića za hat-trick i veliki korak prema Ligi prvaka

Andrej Kramarić
1/7
27.04.2018.
u 22:22

Kramarić je za domaćine odigrao 90 minuta, dok je Josip Elez kod gostiju zamijenjen u 67. minuti.

Hoffenheim u prvoj utakmici 32. kolu Bundeslige kod kuće pobijedio Hannover s 3:1  na krilima Andreja Kramarić koji je zabio hat-trick.

Domaćin je poveo u 16. minuti kada je pogriješio branič gostiju i dao lopte u noge Gnabryju koji nesebično dodaje za Kramarića, a on nema težak zadatak za 1:0.

Nije dugo trajalo vodstvo domaćina jer su gosti izjednačili u 24. minuti preko Karamana. U 50. minuti Kramarić je još jednom zatresao mrežu gostiju, ovog puta atraktivno s 11, 12 metara nakon ubacivanja Demirbaya iz kuta za 2:1.

Hrvatski napadač pobjedu svoje momčadi potvrdio je u 86. minuti još jednom majstorijom, kada je lobom s više od 20 metara prebacio gostujućeg vratara za 12. gol sezone.

Hoffenheim je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto s 52 boda, s bodom više od Bayera, koji ima utakmicu manje. Te dvije momčadi će se boriti za posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće godine iz Bundeslige. Hannover je 13. s 36 bodova.

Lekin Club Brugge napravio je još jedan korak bliže naslovu odigravši 1:1 kod Genka. Wesley je zabio za goste u 65., Trossard spasio bod domaćinu u 69. Mitrović je kod gostiju ostao na klupi. Brugge četiri kola prije kraja ima 42 boda, osam više od Anderlechta koji ima i utakmicu manje.