NBA

Pobjede San Antonija i Dallasa

09.01.2009.
u 08:27

U četvrtak navečer su u NBA ligi odigrane samo dvije utakmice, u kojima su, očekivane domaće pobjede, ostvarili San Antonio i Dallas.

San Antonio nije imao problema protiv gosta iz Los Angelesa (Clippersi su pali sa 106-84), pogotovo jer su u Teksas došli bez dva najbolja igrača - Zacha Randolpha i Barona Davisa, koji su trenutačno ozlijeđeni.

Kada suparnik, u takvoj situaciji, svede i Marcusa Cambyja ispod dvoznamenkastog broja poena i skokova (devet plus devet) jasno je da slijedi loših 48 minuta za Clipperse.

Na poluvremenu su čak Clippersi i vodili (44-43), ali San Antonio se uozbiljio u zadnjoj četvrtini i lako pobijedio. Duncan je, valjda, prvi put u karijeri imao najveću brojku u redu asistencija (9). Ubacio je 8 poena uz četiri skoka.

Dallas je nešto teže slavio protiv New Yorka (99-93), a Kidd i Nowitzki su kombinirano imali sjajni triple-double: 26 poena, 14 skokova i 11 asistencija.

NBA liga, četvrtak:
San Antonio - LA Clippers 106-84 (Mason 18p, 5s, 3a, Parker 9p, 3s, 4a / Thornton 21p, 5s, Gordon 21p)
Dallas - New York 99-93 (Kidd 16p, 7s, 4a, Nowitzki 10p, 7s, 7a / Duhon 24p, 7a, Lee 13p, 15s)