BUNDESLIGA Hrvatski reprezentativac nastavlja s dobrim igrama

Petrićeva dva gola za HSV-ovo slavlje

07.12.2008.
u 19:13

Nogometaši HSV-a slavili su 2-1 na gostovanju kod Kölna u utakmici 16. kola njemačke Bundeslige. Oba pogotka za hamburšku momčad postigao je Mladen Petrić.

Hrvatski reprezentativac odigrao je još jednu nadahnutu i produktivnu utakmicu u kojoj se šesti i sedmi puta ove sezone upisao na listu strijelaca u njemačkom nogometnom prvenstvu. Igrala se 15. minuta kada je Petrić najavio da će ovo biti njegov dan. Loptu koju je Jansen ubacio s lijeve strane na drugoj je vratnici dočekao hrvatski napadač i smirenim udarcem glavom poslao ju u same rašlje za uvodno vodstvo svoje momčadi. @linkbox@

Na drugi se pogodak čekalo do 32. minute i nove sjajne reakcije raspoloženog Petrića. I ovaj puta mrežu je zatresao pogotkom glavom, čemu je prethodio ubačaj iz kuta Trochowskog. Lijepa reakcija u padu donijela je HSV-u dva pogotka prednosti, koje je do kraja susreta, točnije u 83. minuti uspio smanjiti Milivoje Novakovič.

Petrić je odigrao 78 minuta utakmice, Ivica Olić cijeli susret. Imao je i Olić nekoliko izglednih prilika za svoju momčad, međutim, i nakon 16. kola Bundeslige, ostao je na učinku od šest golova ove sezone. Valja istaknuti 65. minutu kada se našao u sjajnoj situaciji protiv vratara Faryda Mondragona, no pucao je tik iznad vratnice.

U drugoj utakmici dana Wolfsburg je svladao Hannover 2-1.