CIBONA Zagrepčani u Ateni upali u školu košarke i doživjeli debakl

Perasović: Bili smo malodušni i raspali se

17.12.2008.
u 22:50

U noći u kojoj su gosti, osim u Moskvi, uglavnom bili vreća za napucavanje, najviše “batina” dobili su vukovi. U hramu u kojem je prije 23 godine osvojila svoj prvi europski naslov, Cibona je doživjela pravi potop.

Beskorisni Marshall
Olympiacos je ušao u utakmicu s ratničkim bojama i u Dvorani mira i prijateljstva vrlo “neprijateljski” nagazio Zagrepčane (93:64). Konačnih “minus 29” slika su odnosa snaga u igri između 11. i 30. minute. Vjerovali ili ne, nakon prvih 10 minuta Cibona je vodila (22:20). A onda je nestalo protoka lopte, kretanja u napadu. Uslijedile su pogreška za pogreškom i Olympiacos je u četiri i pol minute napravio seriju 13:0. Već tada je Cibonin trener Perasović shvatio da ni u ovoj utakmici neće moći računati na “kažnjenika” Marshalla koji može igrati samo euroligaške susrete. Šutirao je Amerikanac iz igre 1-6, izgubio je četiri lopte.Vidjevši da osim Callowaya (18 koševa) i donekle Rozića (11) nema raspoloženih igrača Peras je junioru Zubčiću dao čak 11 minuta.

Cibosi su u drugoj (9:30) i trećoj (18:27) četvrtini igrali obranu kao da su kruha gladni. No, kada klub igračima neprestano duguje treneru doista nije lako motivirati momčad na obrambeni entuzijazam.

Najbolje ocijenjeni među crvenima jest Nikola Vujčić (12 koševa, 8 skokova, 5 asistencija). Kad je u 19. minuti postigao svoj šesti koš (za 43:28) značilo je to da je Splićanin postao jedan od samo petorice igrača koji su zabili više od 2000 euroligaških koševa.

Bilo je i 33 razlike
- Možda sam ih iznenadio jer me trener dosada “zakamuflirao”. Ovo nam je najbolja ovosezonska utakmica. Posložili su nam se i obrana i napad - kazao je zadovoljni Vujo.

Osim njega, u školi košarke cibosima su “predavali” i Papaloukas i Halperin pa su potkraj susreta domaćini imali čak “plus 33” i to što su Atenjani radili gostima teško je bilo za gledati. Sva ta proigravanja iza leđa Cibonine zone, ili lakoća poentiranja iz igre dva na dva, odnosno iz protuudara. Sve to treneru Velimiru Perasoviću zacijelo je teško palo.

- Ovo je prvi puta ove sezone da smo se raspali. Prvi puta da smo bili malodušni i da smo u poluvremenu primili 50 koševa. I u Beogradu smo igrali loše, ali smo se tamo borili do kraja - ustvrdio je potišteni strateg Zagrepčana.

Euroliga, skupina A, 8. kolo:

Olympiacos - Cibona 93-64

Le Mans - Maccabi (četvrtak)

Unicaja - Air Avellino (četvrtak)

Redoslijed: 1. Olympiacos 6-2, 2. Unicaja 5-2 (-1), 3. Cibona 5-3, 4. Maccabi 4-3 (-1), 5. Air Avellino 2-5 (-1), 6. Le Mans 0-7 (-1)

skupina B, 8. kolo:

Panathinaikos - Nancy 83-69

Barcelona - Montepaschi Siena 87-61

Žalgiris - Prokom (četvrtak)
Redoslijed: 1. Barcelona 7-1, 2. Montepaschi Siena 6-2, 3. Panathinaikos 6-2, 4. Prokom 2-5 (-1), 5. Nancy 2-6, 6. Žalgiris 0-7 (-1)