Osijek napokon prekinuo negativan niz: Žrtva je bio trećeligaš iz Bednje

Završilo je 3:0, a prvi gol pao je već u drugoj minuti.
15. rujna 2021. u 18:10 3 komentara 516 prikaza
Bednja: Šesnaestina finala Kupa Hrvatske, NK Bednja - NK Osijek

Nogometaši Osijeka preskočili su prvu prepreku u Hrvatskom nogometnom kupu. U gostima su, u šesnaestini finala, svladali Bednju 3:0.

HRVATSKI KUP Gorici trećeligaš utrpao tri komada, ali su gosti ipak prošli u osminu finala

Već u 2. minuti Osijek je došao do prednosti protiv četvrtoligaša pogotkom Čeberka. Do kraja poluvremena još je zabio jedino Petar Bočkaj koji je sjajno naciljao iz slobodnog udarca, s 20-ak metara, za 2:0. Imao je uz dva gola Osijek još nekoliko stopostotnih prilika, ali bilo je to poluvrijeme u kojem se istaknuo domaći vratar Sandro Medved.

U drugom poluvremenu Osijek je usporio ritam čime se naglo i smanjio broj gostujućih prilika. Postignut je još samo jedan pogodak, a konačnih 3:0 postavio je Daku u 77. minuti.

U samoj završnici (88. minuta) vratar Osijeka Malenica je zaradio crveni karton, a s obzirom da su Osječani do tada napravili sve izmjene među vratnice je stao Ramon Mierez, najbolji strijelac Osijeka. Sačuvao je Argentinac svoju mrežu netaknutom iako nije ni trebao reagirati do kraja dvoboja.

Bednja: Šesnaestina finala Kupa Hrvatske, NK Bednja - NK Osijek | Autor : Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL Foto: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL 15.09.2021., Bednja - Sesnaestina finala Kupa Hrvatske, NK Bednja - NK Osijek. Photo: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Osijek je ovom pobjedom prekinuo negativan niz budući je u prvenstvu upisao dva poraza i remi u zadnje tri utakmice.

Podsjetimo kako je u utorak prolaz prema osmini finala ostvarila Gorica koja je u Senju svladala trećeligaša Nehaj 7-3.

Sve ostale utakmice šesnaestine finala igraju se idućeg tjedna:

Utorak: Pitomača - Rijeka, Dugopolje - Lokomotiva, Primorac Biograd - Hajduk, Vuteks Sloga - Istra 1961, Mladost Ždralovi - Inter-Zaprešić.

Srijeda: Orijent 1919 - Dinamo, Karlovac 1919 - Slaven Belupo, Međimurje - Šibenik, Rudar Labin - Split, Belišće - Jaska Vinogradar, Bjelovar - Rudeš, Sesvete - Varaždin, BSK - Cibalia, Zagreb - Oriolik.

76th Session of the General Assembly at UN Headquarters in New York
PREDSJEDNIK U SAD-U
Stručnjaci o Milanoviću u New Yorku: 'Prvi put u povijesti ovo čujemo, čekali smo 20 godina'
Gospodin Fin
Osvojite vrijedne nagrade
Osvoji 15.000 kn nagrade: Razveseli svoju školu i postani financijski znalac kao Gospodin Fin!
  • vz1960vz:

Jadno naše novinarstvo..Bednja je nogometni klub iz BELETINCA kraj Varaždina, Možda bi bilo bolje da se članci ne pišu iz Zagreba ako imamo uredništvo u Varaždinu.. žalosno da svaki nepismeni drek može biti novinar.

• mirko0410:

Čitam i ne vjerujem, ali dobro ima rijeka Bednja, mjesto Bednja i NK Bednja pa daj ti to sve polovi, a sigurno ima još udruga, poduzeća sa tim imenom.