Naslovnica Sport Strani nogomet

Osijek poražen iako je bio bolji od slavnog kluba Stevena Gerrarda

Osijek je u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige u Gradskom vrtu izgubio od Glasgow Rangersa s 1:0
26. srpnja 2018. u 22:39 45 komentara 15246 prikaza
Osijek - Glasgow Rangers
Pogledajte galeriju 1/24

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Europske lige na svom terenu pred 7.000 gledatelja izgubio od škotskog velikana Rangersa sa 0:1.

Hajduk - Slavia Europska liga Hajduk pobjedom otvorio europsku sezonu, na Poljudu je pala Slavia

Jedini gol na utakmici postigao je Alfredo Morelos u 18. minuti.

Najbolje prilike za Osijek u prvom dijelu imao je Marić, no u 10. minuti je pucao preko gola sa 10-ak metara dok je u 14. minuti nakon ubačaja Barišića nije bio precizan.

1 / 31
Josip Radošević ODLAZI S POLJUDA Hajduk nekoliko sati prije prve europske utakmice prodao dokapetana

Kazna za te promašaje bila je brza. Nakon što je Malenica u 17. minuti odbio u korner neugodan udarac Kenta, gosti su izveli kombinaciju nakon koje je do prostora za ubačaj stigao Tavernier, a Morelos je glavom s pet metara proslijedio loptu u mrežu.

Marić je nastavio tratiti prilike i u drugom poluvremenu, u 64. minuti je s ruba peterca pogodio okvir gola, no McGregor je nogama uspio odbiti loptu. Zaprijetio je i Bočkaj u 67. minuti no njegov udarac sa 15-ak metara pogodio je vanjski dio mreže.

Steven Gerrard SLAVNI NOGOMETAŠ Steven Gerrard stigao u Osijek pa govorio o Hrvatskoj i Modriću

Unatoč porazu, Osijek je pokazao da se može nositi s klubom na čijoj je klupi slavni Steven Gerrard. Osječani su bili bolji, imali su 17 udaraca od čega šest u okvir, a gosti su ukupno pucali samo tri puta.

Uzvrat će se igrati u Glasgowu za tjedan dana.

podmukla bolest
HRT-ova voditeljica iznenada završila na hitnoj pa upozorila na veliki problem: 'Ne ignorirajte simptome'
CVH
CVH
Naučite kako samostalno obaviti pregled motocikla i dođite na besplatnu provjeru tehničke ispravnosti
  • KRAJ
    Kraj utakmice! Osijek je izgubio s 1:0.
  • KRAJ UTAKMICE NA POLJUDU Kraj
    Kraj utakmice! Hajduk je slavio s 1:0. Nastavljamo pratiti utakmicu Osijeka i Glasgow Rangersa iz Gradskog vrta.
  • 82' Crveni karton
    Hajduk ima igrača više, Aleksandrov je dobio drugi žuti karton.
  • 79' Gol
    Gol za Hajduk! Strijelac je Said. Nižić je nakon kornera bio u skoku, glavom prenio loptu na drugu vratnicu gdje je Said bio sam i proslijedio je u mrežu.
  • 18' Gol
    Rangers vodi protiv Osijeka! Zabio je Morelos.
  • POČEO OSIJEK
    Počela je utakmica Osijeka i Rangersa u Gradskom vrtu!
  • GLASGOW RANGERS
    Sastav Glasgow Rangersa: McGregor, Katić, Goldson, Tavernier, Flanagan, Coulibaly, Jack, Ejaria, Kent, Murphy i Morelos.
  • OSIJEK
    Evo i sastava u Gradskom vrtu. Za Osijek će igrati: Malenica, Šorša, Škorić, Lončar, Barišić, Pušić, Mudražija, Mioč, Grgić, Marić i Henty.
  • 1'
    Počela je utakmica.
  • SLAVIA
    Za Slaviju će igrati: Petkov;  Aleksandrov, Hristov, Velkovski, Stanisavljevič; Uzunov, Karabeljov, Martinov; Ivanov, Angelov, Cvetanov.
  • HAJDUK
    Sastav Hajduka: Posavec; Lopez, Juranović, Nižić, Formitschow, Ivanovski; Palaversa, Caktaš, Barry; Tudor, Ivanovski, Gyurcso.
Drugo pretkolo Europske lige, 20:45, Gradski vrt, Osijek
Osijek
0
1
Glasgow Rangers Morelos 18'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 85'

Osijek pokušava doći do izjednačenja, Rangersi se brane.

• 79'

Osijek je bolji, ali Rangersi vode. Domaća momčad ima 15 udaraca, a gosti samo tri.

• 67'

Bočkaj je tukao nakon kornera, prošlo je uz vratnicu.

• 62'

Osijek gubi, ali može igrati protiv kluba kojega vodi slavni Steven Gerrard. Sada je tukao Marić, no vratar gostiju to brani.

• 60'

Opširnije o utakmici Hajduka čitajte ovdje.

• 50'

U Gradskom vrtu se igra 50. minuta, Rangers vodi 1:0.

• KRAJ UTAKMICE NA POLJUDU

• 90'

Igrat će se šest minuta nadoknade.

• 88'

Nova prilika za Hajduk! Caktaš je tukao, ali opet Petkov to brani!

• 85'

Said je ponovo bio u šansi, no tukao je preko gola.

• 82'

• 79'

• POLUVRIJEME U OSIJEKU

Završilio je prvih 45 minuta u Gradskom vrtu, Glasgow Rangers vodi protiv Osijeka s 1:0.

• 75'

Novi pokušaj Hajduka, Fomitschow je tukao iskosa s lijeve strane, ali Petkov opet odlično brani.

• 70'

Promjena kod Slavije - Cvetanov je izašao, ušao Šokolarov. Kod Hajduka je Bašić umjesto Palaverse u igri.

• 68'

Aleksandrov je dobio žuti karton.

• 68'

Prilika za Hajduk! Prvo je Lopez tukao, Petkov mu obranio, lopta se odbila do Siada koji je bio u još boljoj prilici, ali i njegov je udarac skinuo vratar gostiju.

• 57'

Novi pokušaj Caktaša, opalio je s 25 metara, ali vratar Petkov to je obranio nogom.

• 18'

• 51'

Caktaš je pokušao, ali nema promjene rezultata.

• 46'

Kod Hajduka je Said ušao umjesto Tudora.

• 46'

Počeo je nastavak na Poljudu.

• 9'

Prilika za Osijek, tukao je Grgić, ali preko gola.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena.

• 43'

Posavec opet spašava Hajduk! Uzunov je prošao i opalio s lijeve strane, vratar Hajduka to je obranio, a lopta se odbila od vratnice i vratila u polje.

• 42'

Ivanov je zaradio žuti karton zbog simuliranja.

• 39'

Uzunov je prvi igrač sa žutim kartonom.

• 26'

Novi pokušaj Hajduka, s 20-ak metara tukao je mladi Palaversa, ali odlična obrana vratara Slavije.

• OSIJEK

• 18'

Fomitchow je odmah pokušao uzvratiti, no njegov je udarac obranio gostujući vratar.

• 18'

Posavec je spasio Hajduk! Opet je ispala obrana Hajduka, lopta je došla do Cvetanova koji je bio u odličnoj prilici, no Posavec je to obranio.

• 11'

Evo i Hajduka! Gyursco se izborio za udarac i opalio, no otišlo je preko gola.

• 10'

Prošlo je prvih 10 minuta, Slavia zasad izgleda puno bolje.

• 5'

Prilika za Slaviju! Obrana Hajduka je zaspala, Ivanov je primio loptu i tukao, no promašio je cijela vrata.

• 1'

• TEREN

Teren je u dosta lošem stanju nakon Ultre u Splitu.

• GLEDATELJI

Očekuje se oko 25,000 gledatelja.

• Evo popisa Hajdukovih igrača.

• SLAVIA

• HAJDUK

• RADOŠEVIĆ NIJE U SASTAVU

Hajduk je uoči utakmice prodao Josipa Radoševića koji odlazi u Brondby. Umjesto njega će večeras igrati Palaversa.

• Hajduk od 20 sati na Poljudu igra protiv Slavije iz Sofije, a Osijek će od 20:45 u Gradskom vrtu ugostiti slavni Glasgow Rangers.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na prijenose utakmica hrvatskih klubova u Europi. Hajduk i Osijek svoj europski nastup kreću udrugom pretkolu Europske lige.