Osijek
Davor Javorović/PIXSELL
30.10.2012.
u 20:25

U Gradskom vrtu dvostruki razlog za slavlje - Osijek je nakon produžetka slavio protiv Istre 3:2 (1:1) i ušao među osam najboljih u Kupu, a igračima je na račun sjela plaća.

U Gradskom vrtu dvostruki razlog za slavlje - Osijek je nakon produžetka slavio protiv Istre 3:2 (1:1) i ušao među osam najboljih u Kupu, a igračima je na račun sjela plaća. Tisuću navijača se smrzlo, ali imali su što za vidjeti. Statistički najbolji vratar HNL-a, čuvar Osijekove mreže Ivan Vargić, možda je prelomio utakmicu jer u 34. gosti su imali priliku za mat.

Kvržić je pred kaznenim prostorom prvo neoprezno i nespretno izgubio loptu, pa onda napravio prekršaj nad Milićem za kazneni udarac. Havojić je otpucao po sredini, međutim Vargić nogama uspijeva zapriječiti lopti put u mrežu. Deset minuta kasnije tragičar Kvržić premetnuo se u junaka nakon asistencije Ibriksa.

– Izvanredna utakmica. Istra je iskoristila naš pad u drugom dijelu, ali uspjeli smo se dići u produžecima i takvim stavom smo dobili utakmicu – kazao je trener Osijeka Stanko Mršić.

Istra je u produžetke ušla sa psihološkom prednošću, Roce je utakmicu u dodatnih pola sata odveo svega šest minuta pred kraj regularnog dijela, međutim gosti nisu izdržali. U 104. ponovno je proradila juniorska vea bijelo-plavih, na asistenciju Lukića zabio je Pongračić, a deset minuta kasnije utakmicu je zaključio Miličević. Prgomet je u sudačkoj nadoknadi uspio tek smanjiti zaostatak gostiju.

– Osijek je bio bolji za taj jedan gol. Mi još uvijek učimo, nedopustivo je da dobijemo dva gola iz kontre u produžecima – kazao je strateg Istre Igor Pamić.

Stadion Gradski vrt, gledatelja 1000, sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Strijelci: 1:0 Kvržić (44, as. Ibriks), 1:1 Roce (84, as. Milić), 2:1 Pongračić (104., as. Lukić), 3:1 Miličević (114., as. Kvržić), 3:2 Prgomet (120)

OSIJEK Vargić 7,5, Ibriks 6,5, Smoje 6,5, Vrgoč 6, Aleksić 5,5 (od 46 Pongračić 6,5), Kvržić 7,5, Pušić 6, Lešković 6, Novaković 6, Jugović 6 (od 81. Miličević 6,5), Zubak 5,5 (od 46. Lukić 6) trener: Stanko Mršić

ISTRA Prskalo 6, Sušić 5,5, Čagalj 5,5, Budicin 5,5, Milić 6, Prgomet 6, Anđelković 5, (od 46. Aganović 5,5), Blagojević 6, Havojić 6 (od 71. Prelčec 6), Jugović 6, (od 84. Sharbini 5,5), Roce 6,5 trener: Igor Pamić