Ivan Čupić
Goran Stanzl
11.11.2009.
u 21:31

Hrvatski rukometaš Ivan Čupić bio je najbolji strijelac utakmice 5. kola Lige prvaka, ali njegovo Gorenje Velenje nije moglo do pobjede protiv Rhein-Neckar Löwena...

Nijemci su u Karlsruheu u sklopu skupine B slavili s 33-30, a hrvatsko je desno krilo u poraz svoje momčadi ugradilo osam pogodaka, a pritom je sva četiri puta bio uspješan sa sedam metara.

Slovenci su se dobro držali u prvom poluvremenu, čak su u tri navrata imali i vodstvo s pogotkom prednosti, ali Nijemci su kraj prvih 30 minuta ipak dočekali s prednošću (17:15). U drugom poluvremenu momčad Ivice Obrvana više nije imala nikakvih izgleda, Löwen je desetak minuta prije kraja vodio i s 31:22. Njemačku su momčad predvodili Sigurdson sa sedam te Stefansson i Klimovec sa po šest golova.

Nijemcima je to treća pobjeda u skupini, uz dva neodlučena ishoda, dok Gorenje ima jednu pobjedu i četiri poraza.

U srijedu su odigrane još dvije utakmice 5. kola. U skupini A Valladolid je na gostovanju pobijedio PAOK s 37:27, dok je u skupini D Barcelona u Skopju svladala Vardar s 35:28.