Ludnica na Anfieldu! Liverpool učinio nemoguće i ušao u finale Lige prvaka!

07. svibnja 2019. u 22:54 45 komentara 36672 prikaza
Liverpool - Barcelona
Pogledajte galeriju 1/17

Nogometaši Liverpoola ostvarili su nevjerojatan pothvat nakon što su u uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka na Anfieldu pobijedili Barcelonu s 4-0 i tako nadoknadili tri gola zaostatka iz prve utakmice.

Liverpool Zagrijao Anfield Poruka na Salahovoj majici oduševila Liverpoolove navijače

Golove u čudesnoj večeri 'Redsa' zabili su Divock Origi (7, 79) i Georginio Wijnaldum (54, 56).

1 / 12
Liverpool

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool koji je drugu godinu uzastopce ušao u finale, dok je Ivan Rakitić igrao za Barcu do 80. minute.

Barcelona je tako drugu godinu uzastopce ispala iz Lige nakon što je u prvom susretu slavila s tri gola razlike. Roma je lani u četvrtfinalu izgubila u Barceloni s 1-4, ali je na Olimpicu odigrala fantastičnu utakmicu pobijedivši s 3-0. Ovoga puta Katalonci su slavili s 3-0, no Liverpool je u jednoj od najluđih večeri u povijesti kluba pobijedio s 4-0.

"Redsi" su fantastično otvorili utakmicu i već u sedmoj minuti su stigli do vodstva golom belgijskog napadača Origija. Jordi Alba je načinio pogrešku, a njegov kiks je iskoristio Mane koji je uposlio Hendersona. Kapetan Liverpoola je pucao, Ter Stegen obranio, no Origi je odbijenu loptu pospremio u gol za ludnicu na Anfieldu. Barcelona je prvi put ove sezone u Ligi prvaka bila u rezultatskom gubitku, no u tim je trenucima imala još velika dva gola prednosti iz prve utakmice.

Liverpool - Barcelona Žuta minuta Što mu je bilo? Udario Messija u glavu i prošao bez kazne

Liverpool je fantastično otvorio i drugo poluvrijeme i s dva brza gola anulirao je prednost Barcelone. Domaćin je svoju prednost udvostručio u 54. minuti. Trent Alexander-Arnold je uputio prizemnu loptu u kazneni prostor, a Georginio Wijnaldum, koji je ušao u igru u nastavku, pogodio za 2-0. Samo dvije minute kasnije isti je igrač postigao i treći pogodak izjednačivši rezultat iz prve utakmice. Xherdan Shaqiri je uputio odličnu loptu, Wijnaldum sjajno skočio i poslao loptu glavom u lijevu stranu gola kraj nemoćnog Marca-Andrea ter Stegena.

U 79. minuti 'Redsi' su zabili i četvrti pogodak nakon nevjerojatnog propusta gostiju koji su samo gledali dok je Alexander-Arnold izveo korner, a Origi s pet metara zabio za 4-0.

Salah IZNIJELI GA NA NOSILIMA Lovren nakon stravičnog pada otkrio: Salah me ne prepoznaje

Liverpool je tako drugu sezone uzastopce i deveti put ukupno izborio plasman u finale elitnog natjecanja 'Starog kontinenta'. Lani je izgubio od Real Madrida, a posljednji od pet naslova prvaka Europe "Redsi" su osvojili 2005. godine.

Engleski sastav će u finalu 1. lipnja na madridskom stadionu Wanda Metropolitano igrati protiv boljeg iz susreta Ajaxa i Tottenhama. Nizozemci su u prednosti nakon što su u prvom susretu u Londonu pobijedili s 1-0.

Kova d.o.o.
HRVATSKI PROIZVOD
Domaća tvrtka napravila samosterilizirajući kontejner koji efikasno čisti zrak od mikroorganizama poput bakterija i virusa
PBZ
#OSTAJEMDOMA
Vodič za biznis: online usluge koje će vam dati uvid u poslovanje u svakom trenutku
  • 96' Kraj
    Kraj utakmice! LIVERPOOL JE U FINALU LIGE PRVAKA!
  • 91' Nadoknada
    Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.
  • 90' Zamjena
    Izlazi Shaqiri, a ušao je Sturridge kod Liverpoola.
  • Info
  • 79' Gol
    GOOOOOOOOOOL!
  • 66' Žuti karton
    Dobio je sada žuti karton Matip zbog prekršaja nad Messijem.
  • 56' Gol
    GOOOOOOOOOOOOOOOL! Opet Wijnaldum. Pogodak glavom za potpuni povratak Engleza.
  • 54' Gol
    GOOOOOOOOOL!
  • 53' Žuti karton
    Ivan Rakitić je sada požutio.
  • 50' Info
    Što je sada obranio Ter Stegen!! Nakon ubačaja iz kuta sjajno je reagirao Van Dijk koji je petom s pet metara pucao prema vratima Barcelone, ali Nijemac refleksno otklanja opasnost. Uzvratila je u idućem napadu Barca preko Suareza, ali domaće spašava Alisson.
  • 46' Info
    Počelo je drugo poluvrijeme, a prvu zamjenu napravio je Liverpool. Iz igre je izašao Robertson, a ušao je Wijnaldum.
  • Info
  • 49' Poluvrijeme
    S 1:0 se odlazi na poluvrijeme iako je Alba mogao i morao izjednačiti. Majstorski je proigrao Messi, a Španjolac ne uspijeva poslati loptu u mrežu domaćih.
  • 46' Žuti karton
    Zbog neopreznog starta nad Fabinhom 'požutio' je Busquets kod Barcelone.
  • 45' Nadoknada
    Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.
  • 32' Ozljeda
    Tišina je sada zavladala Anfieldom jer izgleda kako se Henderson ozlijedio.
  • 23' Info
    Robertson je sada uputio odličan udarac prema vratima gostima, ali uspio je zaustaviti Ter Stegen.
  • 16' Info
    Što su sada propustili igrači Barcelone! Četiri igrača gostiju se našlo ispred Alissona, ali kao da su i sama bili šokirani što su samo dva igrača Liverpoola u obrani. Messi je mogao pucati gdje hoće, ali predugo je razmišljao pa je Van Dijk uspio izbaciti loptu.
  • Info
  • 7' Gol
    GOOOOOOL!
  • 1' Info
    I odmah je mogao Liverpool zabiti. Lopta je išla na drugu stativu, ali na vrijeme je uspio spasiti Alba te je poslao loptu u korner.
  • 1' Početak
    Počeo je susret.
  • Info
    Evo i početnih sastava.  Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Milner, Shaqiri, Mane, Origi. Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Rakitić, Vidal, Messi, Suarez, Coutinho. Liverpool - Barcelona Rezultati uživo
Barcelona
  • 96'

• 94'

Igraju se posljednje minute, Barcelona je u potpunosti pritisnula domaćina koji se odlučio braniti.

• 91'

• 90'

• 87'

Ulazimo u posljednje minute utakmice i sada je Barcelona krenula u potpuni napad.

• Preokret na Anfieldu kakav je malo tko očekivao. Igrači Barce su se pripremali za udarac iz kuta domaćih, ali neopreznost i gubitak koncentracije koji je iskoristio Origi i nakon brzinskog dodavanja iz kornera neometan pogađa mrežu Ter Stegena.

• 79'

• 74'

Izašao je Vidal kod Barcelone, a ušao je Arthur.

• 66'

• Prošle sezone je Barcelona u četvrtfinalu igrala protiv Rome i na svom stadionu slavila s visokih 4:1. Ipak, čudo u Rimu i pobjeda 3:0 donijela je Talijanima prolaz u polufinale. Hoće li se isto dogoditi i na Anfieldu?

• 56'

• Arnold je ubacio loptu s lijeve strane, a na pravom mjestu se našao Wijnaldum koji je ušao na poluvremenu i postiže pogodak koji vraća Liverpool u život.

• 54'

• 53'

• 50'

• 46'

• Mo Salah je oduševio navijače Liverpoola i došao je podržati svoje suigrače sjajnom porukom na majici. Što je poručio pogledajte OVDJE.

• 49'

• 46'

• 45'

• Vratio se Henderson u igru.

• 32'

• 23'

• 18'

Nova prilika za Barcu. Bivši igrač Redsa Coutinho imao je odličnu priliku zabiti, ali brani Alisson. Nakon toga je i Messi pucao, ali lopta je prošla pored vratnice.

• 16'

• 14'

Odlična prilika za Barcelonu koju je udarcem pokušao 'okruniti' Messi, ali Brazilac Alisson sjajno brani.

• Zabio je Origi nakon sjajnog prodora Hendersona koji je prošao kroz obranu gostiju.

• 7'

GOOOOOOL!

• 1'

• 1'

• Evo i početnih sastava.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Milner, Shaqiri, Mane, Origi.

Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Rakitić, Vidal, Messi, Suarez, Coutinho.

• Liverpool će loviti čudo bitno oslabljen bez Roberta Firmina, ali i bez Mohameda Salaha, a Jürgen Klopp ne može računati ni na Nabyja Keitu i Adama Lallanu. Firmino ima problema s ozljedom mišića, dok je Salah u zadnjem kolu dobio nezgodan udarac u glavu.

• – Nogomet je nepredvidiv, čuda su moguća, posebno u Ligi prvaka. Potrebna nam je i velika podrška navijača. Nadoknaditi tri gola prednosti bit će izazov, ali vjerujem u ovu momčad, vjerujem u navijače – poručio je Lovren koji će i uzvrat početi s klupe za rezervne igrače.

• Hrvatski branič nije nastupio u prvom susretu na Camp Nou, a dio otočkih stručnjaka smatra kako je Klopp načinio pogrešku što je Lovrena ostavio na klupi.

• – Nemojte nas otpisivati. Takvi navodi čine me ljutitim. Ljutit sam i gladan da im pokažemo za što smo spremni na Anfieldu. Imamo vrhunske igrače koji znaju kako se igraju velike utakmice. Očekujem takvu igru u uzvratu. Zato nosimo dres Liverpoola, posebnoga kluba – rekao je Dejan Lovren za britanske medije.

• Crveni dio Liverpoola na čelu s Jurgenom Kloppom nada se čudu i velikom preokretu.

• Barca je nakon prvih 90 minuta ostvarila golemu prednost uoči uzvrata na Anfieldu i korak je do plasmana u svoje deveto finale, prvo nakon 2015. godine, kada je i posljednji put bila europski prvak.

•  Barcelona je pobijedila 3:0 u prvoj utakmici na krilima veličanstvenog Lea Messija.

• Dobrodošli u tekstualni prijenos polufinala Lige prvaka između Liverpoola i Barcelone.