Ronaldo pokazao zašto u Madridu plaču za njim! Hat-trickom odveo Juve u četvrtfinale

Portugalac je odigrao čudesnu utakmicu i ispisao povijest. Juventus do sada nikada nije uspio preokrenuti gubitak od 2:0 u nokaut-fazi
12. ožujka 2019. u 22:35 22 komentara 21729 prikaza
Juventus - Atletico
Pogledajte galeriju 1/8

Nogometaši Juventusa izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u utorak u uzvratnoj utakmici osmine finala u Torinu svladali Atletico Madrid s 3-0, a sva tri pogotka zabio je Cristiano Ronaldo, koji se i ovaj puta pokazao kobnim za Simeoneovu momčad. Naime, Ronaldo je za vrijeme igranja u Realu u 31 nastupu protiv Atletica zabio 22 gola.

Mario Mandžukić Igra i uživa Mandžukića tamo cijene, a još će dobiti i veću plaću

Atletico, koji je na uzvrat donio komotnu prednost od 2-0, prepustio je inicijativu domaćinu i nije pokazao napadačke ambicije gotovo cijelu utakmicu.

Juve je poveo u 27. minuti, Bernardeschi je ubacio na drugu stativu, a Cristiano Ronaldo je nadskočio svog čuvara i glavom zabio za 1-0. U 45. minuti  Giorgio Chiellini, nakon kornera, pucao je glavom, ali Oblak je bio na mjestu.

Odličan početak domaćina u nastavku, u 48. minuti opet je glava Ronalda bila iznad suparničkih braniča i 2-0 za Juve. Ovaj puta ubacio je Joao Cancelo.

Juventus Serie A Mandžukić s klupe gledao uvjerljivu pobjedu Juventusa

U 82. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Mandžukića, Moise Kean promašio je stopostotnu priliku. No, nije postao tragičar, jer je konačni udarac nadama Atletica opet zadao Ronaldo u 86. minuti iz penala, i to nakon što je Correa oborio Bernardeschija u kaznenom prostoru.

Jedinu prigodu Atletico je imao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2), Koke je dobro ubacio, a Morata glavom prebacio prečku.

Mario Mandžukić je za Juve igrao do 80. minute pruživši solidnu partiju, dok je Nikola Kalinić ostao na klupi Atletica. Juventus se je u četvrtfinalu Lige prvaka pridružio Manchester Unitedu, Tottenhamu, Ajaxu, Portu i Manchester Cityju.

NOVA KOLEKCIJA
Globalno popularna serija Igra prijestolja je završila, no čini se da je njezin utjecaj na modu itekako prisutan
  • 96' Kraj
    GOTOVO JE! Juventus je na pogon veličanstvenog Portugalca Cristiana Ronalda prošao u četvrtfinale.
  • Gol
  • 90' Nadoknada
    Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.
  • 86' Gol
    GOOOOOOOL! Juventus se vratio! Sigurno je zabio Ronaldo s bijele točke koju je izborio sjajnim prodorom Bernardeschi, a na kojeg je startao Correa.
  • 85' Penal
    NAJSTROŽA KAZNA! Juventus će imati priliku zabiti pogodak za prolaz u četvrtfinale Lige prvake. Pucat će naravno Cristiano Ronaldo i pokušati zabiti hattrick.
  • 80' Zamjena
    Ulazimo u zadnjih 15-ak minuta utakmice. Igru napušta Mario Mandžukić, a u igru ulazi, kako mu mnogi tepaju, 'novi Didier Drogba', Moise Kean.
  • Gol
    U međuvremenu City je povisio na 6:0 u 78. minuti, a zabio je Foden.
  • Gol
  • 67' Zamjena
    Iz igre je izašao Spinazzola, a u igru je ušao Argentinac Dybala.
  • Gol
  • 64' Žuti karton
    Bernardeschi je zaradio prvi žuti karton na utakmici u 64. minuti.
  • 49' Gol
    GOOOOOL!!! Veliki Cristiano Ronaldo opet je pogodio za Juventus. Nakon ubačaja s desne strane Portugalac je najviše skočio i glavom pogodio za 2:0. Izgledalo je kao da je Oblak uspio obraniti, ali goal-line tehnologija javila je sucu da je lopta prešla crtu.
  • Gol
  • 45' Nadoknada
    Sudac je odlučio da će se igrati još dvije minute sudačke nadoknade.
  • 27' Gol
    GOOOOOOOL!!! S lijeve strane ubacio je Spinazzola, a sjajnom reakcijom glavom u petercu gostiju reagirao je Cristiano Ronaldo i pospremio loptu iza Oblaka.
  • 14' Info
    Puno bolje izgleda Juventus u uvodnim minutama utakmice. Atletico se očekivano brani.
  • 4' Info
    Uspio je Juventus postići pogodak, ali Kuipers se dogovara s ljudima iz VAR sobe o tome je li pogotku prethodio prekršaj Ronalda nad Oblakom.
  • 1' Početak
    Krenuo je susret u Italiji. Loptu su s centra izveli domaći igrači.
JUVENTUS - ATLETICO MADRID, 21:00, TORINO
JUVENTUS Cristiano Ronaldo 27', 49' 86'
3
0
ATLETICO MADRID
  • 96'

• Manchester City je sa 7:0 ispratio Schalke u Njemačku. Posljednji pogodak zabio je Gabriel Jesus u 84.

• 90'

• 86'

• 85'

• 82'

Kakvu priliku je promašio mladi Kean. Sjajna loptu za napadača, ali ipak nije se još zagrijao igrač Juventusa.

• 80'

• U međuvremenu City je povisio na 6:0 u 78. minuti, a zabio je Foden.

• 77'

Iz igre je za Atletico izašao Arias, a ušao Vitolo.

• U 75. minuti utalmice u Engleskoj Bernardo Silva povisio je na 5:0 za City protiv Schalkea.

• 67'

• Dodajmo kako je na drugoj utakmici Sterling pogodio za 4:0 vodstvo Cityja nad Schalkeom.

• 64'

• 49'

• 46'

Krenulo je drugo poluvrijeme.

• U drugom susretu u Manchesteru City vodi već s 3:0. Pogotke su postigli Aguero (35', 38') i Sane (42').

• 47'

Morata je imao zadnji pokušaj prije poluvremena, a Mandžukić je ostao ležati na travi.

• 45'

• 45'

Juventus prijeti kako se približava kraj poluvremena. Za produžetke im je dovoljan još jedan pogodak.

• 35'

Atraktivno je škaricama pokušao pucati Bernadeschi, ali njegov pokušaj ne nalazi okvir vrata

• 27'

• 14'

• 6'

Ipak neće biti ništa od pogotka za domaću momčad. Igra se nastavlja.

• 4'

• 1'

• Utakmicu u Torinu sudit će Nizozemac Björn Kuipers.

• Također, izvještavat ćemo o susretu u Manchesteru gdje se domaći City nada laganom prolazu protiv Schalkea 04 jer su u Njemačkoj kao gosti slavili s 3:2.

• Mario Mandžukić počinje susret od prve minute, a na lijevom beku talijanske momčadi nastupit će debitant Leonardo Spinazzola. U momčadi Diega Simeonea također problemi na istoj poziciji gdje će krenuti Juanfran. Nikola Kalinić krenut će s klupe.

• U prvoj utakmici španjolska momčad je slavila s 2:0 i Juventus će danas morati napraviti nešto što nikada nisu uspjeli u nokaut fazi natjecanja - nadoknaditi taj zaostatak.

• Dobrodošli u prijenos utakmice između Juventusa i Atletico Madrida u sklopu osmine finala Lige prvaka.