Hajduk mogao do prvog mjesta nakon četiri godine, ali Mance pokvario slavlje

1-0
Hajduk
Osijek - Hajduk, 20:00, Osijek
94'

Gotov je susret. Osijek je došao do trećeg mjesta s bodom zaostatka za Hajdukom koji nije uspio doći do prvog mjesta nakon skoro četiri godine.

90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade, a požutio je Žaper zbog prekršaja nad Barryjem. Pucat će Hajduk sa 17 metara.

87'

Bočkaj je sada odlično uposlio Marića koji je odlučio pucati iz blizine, ali lopta je otišla malo pored vrata.

84'

Marić je sada bio sebičan i loša je to odluka bila. Mogao je dodati do Kleinheislera koji je par minuta ranije izgledao kao Ronaldinho u šesnaestercu gostiju, ali nije uspio pronaći suigrače na petercu.

67'

Nejašmić je glavom skoro doveo Hajduk do izjednačenja, ali Ivušić je sjajan danas. Ispružio se i uspio obraniti.

57'

Traži Burić nove mogućnosti. Vani ide Kalik, a ulazi Beširović.

54'

I drugi napadač Osijeka je požutio. Mance je bio preoštar prema Simiću.

52'

Izlazi Eduok kod Hajduka, ulazi Jradi.

48'

Požutio je sada Nejašmić kod Hajduka.

46'

Nastavlja se utakmica, a odmah je Dolček ispitao reflekse Ivušića. Vratar Osijeka uspio je izbiti loptu u korner.

46'

Gotovo je prvo poluvrijeme.

45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

38'

Požutio je sada Marić kod domaćih zbog simuliranja u pokušaju da dođe do jedanaesterca. Nije mu povjerovao Pajač.

34'

Mance je napokon pogodio mrežu! Nakon promašene prilike u 15. minuti, te nakon što mu je u 31. minuti Ljubić obranio udarac sa 16 metara, Mance je napokon pronašao put do mreže. Dolček je neoprezno izgubio loptu na polovici Osijeka, a domaćini opet kontranapadom dolazi do prilike. Mance je dodao do Šorše koji vuče po desnoj strani te vraća povratnu loptu za Mancea koji pogađa za vodstvo domaćih.

GOOOOOOOOOOOOOL!

EDUOK PROPUŠTA DINAMO

Eduok je sada neoprezno startao i zbog visoko dignute noge sudac Pajač mu je dao žuti karton što znači da će propustiti derbi s Dinamom.

26'

Gledamo otvoren susret s obje strane, a treba pohvaliti igrače Hajduka koji se nisu uplašili sjajne atmosfere u Gradskom vrtu.

15'

I što je sada promašio Mance za Osijek! Odlična kontra domaćih gdje Pilj dodaje Manceu, a ovaj zaobilazi vratara Hajduka Ljubića te samo treba poslati loptu u mrežu. Ipak, napadač Osijeka u padu puca u vanjski dio vrata.

5'

I Hajduk je bio jako blizu već u petoj minuti! Jairo je pobjegao obrani domaćih i pucao prema vrataru Ivušiću koji dodiruje dovoljno da lopta pogodi vratnicu.

1'

Sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline koji je dao znak za početak susreta.

Tog 24. listopada golom Frana Tudora u 65. minuti Hajduk je pobijedio Lokomotivu 2-1 i izbio na prvo mjesto u HNL-u. Imali su 29 bodova, jedan više od Rijeke i dva od Dinama. To je bio posljednji put kada je splitski klub bio vodeći.

PRVI NAKON ČETIRI GODINE?

Igrači Damira Burića žele nastaviti s dobrim predstavama kako bi ponovili uspjeh iz 2015. godine kada je Hajduk posljednji put bio na vrhu prvenstvene tablice!

Bijeli stižu u goste trenutno četvrtoplasiranoj momčadi na ligaškoj ljestvici. Nakon pet odigranih kola hajdukovci imaju četiri upisane pobjede i 12 bodova i drže drugu poziciju u domaćem prvenstvu.

Nogometaši Hajduka danas od 20 sati igraju protiv Osijeka u Gradskom vrtu u utakmici 6. kola HT Prve lige.