Hajduk mogao do prvog mjesta nakon četiri godine, ali Mance pokvario slavlje

Dinamo i Rijeka zbog obaveza u eurokupovima odgodili su svoj susret 6. kola za 18. prosinca
25. kolovoza 2019. u 21:54 52 komentara 8702 prikaza
Osijek - Hajduk
Pogledajte galeriju 1/6
  • 94' Kraj
    Gotov je susret. Osijek je došao do trećeg mjesta s bodom zaostatka za Hajdukom koji nije uspio doći do prvog mjesta nakon skoro četiri godine.
  • 90' Nadoknada
    Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade, a požutio je Žaper zbog prekršaja nad Barryjem. Pucat će Hajduk sa 17 metara.
  • 57' Zamjena
    Traži Burić nove mogućnosti. Vani ide Kalik, a ulazi Beširović.
  • 54' Žuti karton
    I drugi napadač Osijeka je požutio. Mance je bio preoštar prema Simiću.
  • 52' Zamjena
    Izlazi Eduok kod Hajduka, ulazi Jradi.
  • 48' Žuti karton
    Požutio je sada Nejašmić kod Hajduka.
  • 46' Poluvrijeme
    Gotovo je prvo poluvrijeme.
  • 45' Nadoknada
    Igrat će se minuta sudačke nadoknade.
  • 38' Žuti karton
    Požutio je sada Marić kod domaćih zbog simuliranja u pokušaju da dođe do jedanaesterca. Nije mu povjerovao Pajač.
  • Gol
    GOOOOOOOOOOOOOL!
  • EDUOK PROPUŠTA DINAMO Žuti karton
    Eduok je sada neoprezno startao i zbog visoko dignute noge sudac Pajač mu je dao žuti karton što znači da će propustiti derbi s Dinamom.
  • 15' Info
    I što je sada promašio Mance za Osijek! Odlična kontra domaćih gdje Pilj dodaje Manceu, a ovaj zaobilazi vratara Hajduka Ljubića te samo treba poslati loptu u mrežu. Ipak, napadač Osijeka u padu puca u vanjski dio vrata.
  • 5' Info
    I Hajduk je bio jako blizu već u petoj minuti! Jairo je pobjegao obrani domaćih i pucao prema vrataru Ivušiću koji dodiruje dovoljno da lopta pogodi vratnicu.
  • 1' Početak
    Sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline koji je dao znak za početak susreta.
  • SASTAVI Info
    NK Osijek - HNK Hajduk Split Rezultati uživo
  • PRVI NAKON ČETIRI GODINE? Info
    Igrači Damira Burića žele nastaviti s dobrim predstavama kako bi ponovili uspjeh iz 2015. godine kada je Hajduk posljednji put bio na vrhu prvenstvene tablice!
Hajduk
  • 94'

• 90'

• 87'

Bočkaj je sada odlično uposlio Marića koji je odlučio pucati iz blizine, ali lopta je otišla malo pored vrata.

• 84'

Marić je sada bio sebičan i loša je to odluka bila. Mogao je dodati do Kleinheislera koji je par minuta ranije izgledao kao Ronaldinho u šesnaestercu gostiju, ali nije uspio pronaći suigrače na petercu.

• 67'

Nejašmić je glavom skoro doveo Hajduk do izjednačenja, ali Ivušić je sjajan danas. Ispružio se i uspio obraniti.

• 57'

• 54'

• 52'

• 48'

• 46'

Nastavlja se utakmica, a odmah je Dolček ispitao reflekse Ivušića. Vratar Osijeka uspio je izbiti loptu u korner.

• 46'

• 45'

• 38'

• 34'

Mance je napokon pogodio mrežu! Nakon promašene prilike u 15. minuti, te nakon što mu je u 31. minuti Ljubić obranio udarac sa 16 metara, Mance je napokon pronašao put do mreže. Dolček je neoprezno izgubio loptu na polovici Osijeka, a domaćini opet kontranapadom dolazi do prilike. Mance je dodao do Šorše koji vuče po desnoj strani te vraća povratnu loptu za Mancea koji pogađa za vodstvo domaćih.

• GOOOOOOOOOOOOOL!

• EDUOK PROPUŠTA DINAMO

• 26'

Gledamo otvoren susret s obje strane, a treba pohvaliti igrače Hajduka koji se nisu uplašili sjajne atmosfere u Gradskom vrtu.

• 15'

• 5'

• 1'

• Tog 24. listopada golom Frana Tudora u 65. minuti Hajduk je pobijedio Lokomotivu 2-1 i izbio na prvo mjesto u HNL-u. Imali su 29 bodova, jedan više od Rijeke i dva od Dinama. To je bio posljednji put kada je splitski klub bio vodeći.

• PRVI NAKON ČETIRI GODINE?

• Bijeli stižu u goste trenutno četvrtoplasiranoj momčadi na ligaškoj ljestvici. Nakon pet odigranih kola hajdukovci imaju četiri upisane pobjede i 12 bodova i drže drugu poziciju u domaćem prvenstvu.

• Nogometaši Hajduka danas od 20 sati igraju protiv Osijeka u Gradskom vrtu u utakmici 6. kola HT Prve lige.