Olmo majstorijom riješio susret, Lokosi nemoćni na kišnom Maksimiru

Definitivno je ta utakmica nama važnija nego Dinamu, nama bodovi trebaju. No, vidio sam da Dinamo i dalje igra dobro, da imaju motiva iako su već prvaci – poručio je Luka Ivanušec (20), ponajbolji igrač Lokomotive
05. svibnja 2019. u 20:58 11 komentara 5386 prikaza
Dinamo - Lokomotiva
Pogledajte galeriju 1/11

U posljednjem susretu 32. kola Prve HNL Dinamo je na kišom okupanom Maksimiru pobijedio Lokomotivu s 3-0, dok je u ranije odigranom susretu Slaven Belupo u Koprivnici porazio Osijek s 1-0.

Istra - Rijeka 'SRAMIM SE' Igor Cvitanović izgubio živce: Ovo je sramota! Neka se pogledaju u ogledalo

Dinamo je stigao do prednosti u 57. minuti golom Amira Rrahmanija koji je zabio lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora, a bio je to 2000. gol 'modrih' u Prvoj HNL.

Na 2-0 je povisio Dani Olmo u 64. minuti svojim sedmim pogotkom ove sezone, a pobjedu hrvatskog prvaka potvrdio je Bruno Petković golom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je mogao do pogotka i u 38. minuti, ali je Nikola Moro pogodio vratnicu. I Lokomotiva je imala nekoliko prilika, a najbliže golu 'lokosi' su bili u 54. minuti kada je Luka Ivanušec pucao s lijeve strane, a Dominik Livaković je sjajnom intervencijom spasio svoja vrata.

Hajduk - Inter 32. kolo HNL-a Hajduk slavio protiv Intera: Dva gola Caktaša i dva autogola

U ranije odigranom susretu Slaven Belupo je pobijedio Osijek s 1-0, a pogodak odluke zabio je Ivan Krstanović iz kaznenog udarac u 24. minuti. Bila je to tek šesta pobjeda Slavena u dosadašnja 32 kola.

Na ljestvici vodi Dinamo s 82 boda, Rijeka je druga sa 62 boda, Osijek je treći s 53 boda koliko ima i Hajduk na četvrtoj poziciji. Slijede Gorica s 50 i Lokomotiva s 48 bodova.

Prijetio
Pozvao na linč
'Možete prijavljivati nas u karanteni, ali bit će tučnjave. Ne bojimo se ni policije'
Imunitet – snaga svakog organizma
PROMO
  • 93' Kraj
    Bebek je sudio kraj susreta.
  • 92' Gol
    GOOOOOOOOL! Petković potvrđuje visoku pobjedu plavih iz jedanaesterca.
  • 91' Penal
    Lecjaks je srušio Kodziora, a Bebek sudi najstrožu kaznu.
  • 90' Nadoknada
    Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.
  • 84' Info
    Primirila se opet utakmica u posljednjih 15-ak minuta, a treba izdvojiti kako je Bjelica u igru uveo mladoga Gjiru.
  • 64' Gol
    GOOOOOOOOL! Olmo je zabio i povećava Dinamo vodstvo. Španjolac je nadmudrio Uzunija i s 15-ak metara zabio iza Grbića.
  • Info
    Bio je to jubilarni 2000. pogodak Dinama u HNL-u.
  • 58' Gol
    GOOOOOOOOOOL! Odličan pogodak Rrahmanija za vodstvo domaćih s vrha 16 metara. Ništa tu nije mogao Grbić.
  • 55' Info
    Spasio je sada Livaković Dinamo. Radonjić je uposlio Ivanušeca, a Zadranin sjajnom paradom brani udarac i loptu šalje u korner.
  • 46' Info
    Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 45' Poluvrijeme
    I gotovo je prvo poluvrijeme. Ostali su nam dužni igrači obje momčadi nakon prvih 45 minuta.
  • 38' Info
    Sjajan udarac More s 25 metara prema vratima Lokomotive, a lopta se od Mlinara odbila u gredu gostujićeg gola. Napkon su igrači odlučili probuditi malobrojne gledatelje.
  • 36' Info
    I kakvu je sada priliku propustila Lokomotiva. Imali su kontranapad 'dva na jedan' koji su vodili Kastrati i Radonjić, a na kraju napadač Lokosa puca u blok Dinamovih igrača.
  • 19' Info
    I prva veća prilika za Lokomotivu. Povukao je Ivanušec do 20 metara od vrata Dinama te snažno pucao, ali malo je otišlo van okvira gola.
  • 10' Info
    U prvih deset minuta igra se prilično mirno. Još nije bilo velikih prilika.
  • 1' Početak
    Počeo je susret.
  • Info
    LOKOMOTIVA: Grbić - Karačić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks - Mlinar, Đurasek - Kastrati, Ivanušec, Maružin - Radonjić GNK Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva Zagreb Rezultati uživo
  • Info
    DINAMO: Livaković - Stojanović, Lešković, Dilaver, Rrahmani - Moro - Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić - Petković GNK Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva Zagreb Rezultati uživo
  • Info
    Momčadi s Kajzerice trebaju bodovi u borbi za Europu.
  • Info
Dinamo - Lokomotiva, 19:00, Zagreb
Dinamo Rrahmani 58', Olmo 64, Petković 92'
3
0
Lokomotiva
  • 93'

• 92'

• 91'

• 90'

• 84'

• 64'

• Bio je to jubilarni 2000. pogodak Dinama u HNL-u.

• 58'

• 55'

• 46'

• 45'

• 38'

• 36'

• 32'

Dinamo ima terensku prednost, ali bez pravih prilika. Utakmica je ovo koju gledatelji neće pamtiti po prvih pola sata.

• 19'

• 10'

• 1'

• LOKOMOTIVA: Grbić - Karačić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks - Mlinar, Đurasek - Kastrati, Ivanušec, Maružin - Radonjić

• DINAMO: Livaković - Stojanović, Lešković, Dilaver, Rrahmani - Moro - Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić - Petković

• Glavni sudac na današnjem susretu bit će Ivan Bebek iz Rijeke.

• – Definitivno je ta utakmicama nama važnija nego Dinamu, nama bodovi trebaju. No, vidio sam da Dinamo i dalje igra dobro, da imaju motiva iako su već prvaci – kaže Luka Ivanušec (20), ponajbolji igrač Lokomotive.

• Momčadi s Kajzerice trebaju bodovi u borbi za Europu.

• Dinamo je u slavljeničkoj atmosferi i produžio ugovor s Nenadom Bjelicom, a od sada kreću 'pripreme' za nove europske izazove.

• Pobjedom nad Slavenom u Koprivnici proslavio novi naslov prvaka, a potom su se plasirali i u finale Kupa pobjedom nad Osijekom.

• Dinamo će danas u posljednjoj utakmici 32. kola HNL-a ugostiti Lokomotivu na Maksimiru od 19 sati.