U INTERVJUU ZA VL

Nikola Pokrivač je za Večernji govorio o svojoj bolesti i igranju u nižim ligama. Evo što je tada rekao bivši vatreni

Zagreb: Nikola Pokrivač, bivši hrvatski nogometni reprezentativac
Foto: Boris Scitar/Vecernji list
1/3
18.04.2025.
u 23:22

"Sigurno da imaju te lige čari. Puno njih me pita kako mi je igrati i zašto igram. Kad pogledam sve unazad... Na takvim terenima i ligama sam počeo", kazao nam je Nikola Pokrivač

Oko 20.15 sati na Turanjskoj obilaznici u Karlovcu dogodila se teška prometna nesreća. Dvije osobe su smrtno stradale, a tri osobe vozilima Hitne pomoći prevezenu u bolnicu. Među poginulima je Nikola Pokrivač (39), bivši hrvatski nogometni reprezentativac koji je tijekom karijere igrao za Dinamo, Monaco, Varteks, Slaven Belupo, Inter, Rijeku... Za Hrvatsku A-reprezentaciju odigrao je 15 utakmica, bio je i sudionik Europskog prvenstva 2008. godine u Austriji i Švicarskoj. Prije nekoliko mjeseci bio je gost u studiju Večernjeg lista. S nama je podijelio koliko ga usrećuje što može nastaviti igrati nogomet.

"Igram još te lige. Nikad nisam mislio da ću to igrati, ali nakon svega što mi se dogodilo i nakon što sam morao završiti profesionalnu karijeru mislio sam da neću više nikad smjeti zaigrati. Sada su mi ove lige dobre i pokušat ću igrat što duže", rekao nam je Nikola Pokrivač o svome iskustvu pa opisao kako je igrati na toj razini nakon profesionalne.

GALERIJA Ovo je mjesto na kojem je poginuo Nikola Porkivač! Užasni prizor ledi krv u žilama
Zagreb: Nikola Pokrivač, bivši hrvatski nogometni reprezentativac
1/14

"Sigurno da imaju te lige čari. Puno njih me pita kako mi je igrati i zašto igram. Kad pogledam sve unazad... Na takvim terenima i ligama sam počeo. Da nije bilo toga ne bi bilo niti Varteksa, niti Dinama, niti reprezentacije. Meni ovo nije ispod časti, igrat ću što duže. Sigurno ima sentimentalne vrijednosti. Ima svoje prednosti. Pobijediš ili izgubiš nitko ti ne prigovara, popiješ pivicu u miru i nitko ti ne prigovara", rekao je bivši vatreni.

Pokrivač, koji je igrao za niželigaški klub Vojnić, se na dan nesreće vraćao s treninga. Nažalost, ubrzo nakon toga došlo je do tragedije. U prometnoj nesreći sudarila su se četiri osobna automobila. Promet obilaznicom je zatvoren te se odvija po D1 kroz gradsku četvrt Turanj.  Iz policije su najavili da će biti proveden očevid od strane zamjenice ŽDO-a. Iza sebe je ostavio 11-godišnju kćer, Niku.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije