Niko Kovač se izvukao nakon drame, Bayern prošao golom u produžetku

Hertha - Bayern
1/9
06.02.2019.
u 23:17

Prolazak momčadi koju vodi Niko Kovač osigurao je Coman pogotkom u 98. minuti susreta.

Bayern je nakon puno muke prošao u četvrtfinale Kupa nakon što je poslije produžetaka izbacio Herthu s 3:2.

Domaćini su u Berlinu poveli već u trećoj minuti golom Mittelstadta, a no Gnabry je s dva gola u 7. i 49. minuti okrenuo susret. Hertha se nije predavala i u 67. minuti Selke je pogodio za 2:2 što je bio rezultat kojim se otišlo u produžetke.

Osmina finala
Kiel (2) - Augsburg          0:1 (Gregoritsch 85)
RB Leipzig - Wolfsburg       1:0 (Cunha 9)
Hertha - Bayern              2:3 prod. (Mittelstadt 3, Selke 67 / Gnabry 7, 49, Koman 98)
Schalke - Fortuna D.         4:1 (Kutucu 29, Sane 48, 87, Uth 53 / Hennings 71)

Igrano u utorak:
HSV (2) - Nurnberg           1:0 (Ozcan 54)
Heidenheim (2) - Bayer L.    2:1 (Dovedan 47, Multhaup 72 / Brandt 44)
Borussia D. - Werder         2:4 11m (Reus 45+3, Pulisic 105, Hakimi 113 / Rashica 5, Pizzaro 108, Harnik 119)
Duisburg (2) - Paderborn (2) 1:3 (Oliveira-Souza 47 / Tekpetey 52, Proger 61, Antwi-Adjej 76)

Manchester City se vratio na vrh

A Manchester City nakon gotovo dva mjeseca vratio se na vrh Premierlige zahvaljujući pobjedi (2:0) protiv Evertona na Goodison Parku u unaprijed odigranoj utakmici 27. kola igranoj u srijedu.

Oba pogotka City je postigao u sudačkim nadoknadama, u drugoj minutu dodatka prvog poluvremena precizan je bio Aymeric Laporte, da bi u sedmoj minuti dodatnog vremena u drugom dijelu pobjedu potvrdio Gabriel Jesus.

City se tako bodovno izjednačio s drugoplasiranim Liverpoolom, oba kluba imaju po 62 boda, ali sastav iz Manchestera ima bolju razliku pogodaka iako Liverpool ima utakmicu manje.  Posljednji put City je bio na vrhu 8. prosinca.