Nevjerojatni Slovenac za rekordnu pobjedu Dallasa

NBA: Dallas Mavericks at Los Angeles Clippers
Jayne Kamin-Oncea/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL
28.12.2020.
u 08:37

Košarkaši Dallasa porazili su Los Angeles Clipperse sa 124-73, a prednost Mavericksa na poluvremenu je bila +50 (77-27), što je najveća razlika u prvom dijelu na NBA utakmicama od uvođenja ograničenja napada u sezoni 1954./55.

Za prvu ovosezonsku pobjedu Dallasa najzaslužniji je bio Slovenac Luka Dončić sa 24 koša, devet skokova i osam asistencija. Josh Richardson je ubacio 21 poen.

Clippersima je to bio prvi poraz u novoj sezoni, a u njemu je hrvatski centar Ivica Zubac postigao 10 koševa za 16 i pol minuta u igri. Paul George je sa 15 koševa bio najbolji strijelac domaće momčadi koja je u ovoj utakmici bila bez Kawhija Leonarda, ozlijeđenog na prethodnoj utakmici slučajnim udarcem u lice od suigrača Sergea Ibake.