TORONTO RAPTORS

NBA: Toronto poražen, Ukiću ni minute

07.02.2009.
u 10:26

Košarkaši Toronto Raptorsa upisali su i peti poraz u nizu izgubivši na gostovanju u New Orleansu od domaćih Hornetsa 101-92.

Bez ozljeđenog Chrisa Bosha, Toronto će teško stizati do pobjeda a pogotovo u susretima protiv najboljih momčadi lige, u koje sigurno spadaju Hornetsi. Iako su i domaćini ozbiljno hendikepirani neigranjem Chrisa Paula, duža klupa i veći izbor igrača prevagnuli su na stranu New Orleansa.

Predrag Stojaković postigao je 28 poena ubacivši 7 trica, a odlično su ga pratili David West, Rasual Butler i James Posey sa po 17. Hornetsi su ubacili čak 15 trica, čime su izjednačili klupski rekord. Pet od tih 15 postigli su u razdoblju od samo 3 minute posljednje četvrtine kada su serijom 17-0 prelomili susret.

Kod Toronta, za kojeg Roko Ukić nije ni ulazio u igru, najistaknutiji su bili Jermaine O'Neal s 24 i Andrea Bargnani s 19 poena.

New York Knicksi očekivano su upisali novi poraz s obzirom da su u Madison Square Gardenu gostovali Boston Celticsi i slavili 110-100. Nije viđeno nikakvo spektakularno postignuće kakvo su priredili Kobe Bryant i LeBron James početkom tjedna, a "velika trojka" Bostona ravnomjerno je rasporedila poene: Pierce 26, Allen 22 i Garnett 15 uz 11 skokova. Al Harrington sa 27 i David Lee s 18 poena i 18 skokova bili su bolji od ostalih u redovima domaćih.

Iznenađenje večeri priredili su Indiana Pacersi svladavši Orlando na svom terenu sa 107-102. Danny Granger po običaju je bio najbolji u redovima Pacersa s 33 poena, od čega 14 u posljednjoj četvrtini. Kod Orlanda, koji je bez prvog playmakera Jameera Nelsona, istakli su se Dwight Howard (21 poen, 20 skokova) i Türkoglu (20 poena, 11 asistencija).

NBA liga, subota:

Indiana - Orlando 107-102 (Granger 33p, 5s/Howard 21p, 20s, Turkoglu 20p, 6s, 11a)

Charlotte - Atlanta 97-102 (Okafor 15p, 19s/Williams 29p, 7s)

New York - Boston 100-110 (Harrington 27p, Lee 18p, 18s/Pierce 26p, Allen 22p, 6a)

Washington - Denver 103-124 (Jamison 26p, 8s, 5a/Anthony 23p, 8s, 6a)

New Orleans - Toronto 101-92 (Stojaković 28p, 5s/O'Neal 24p, 6s)

Oklahoma City - Portland 102-93 (Collison 21p, 13s/Roy 32p, 9s, 6a)

Memphis - LA Clippers 105-126 (Gay 26p, 5s/Randolph 35p, 10s)

Sacramento - Utah 107-111 (Martin 37p, 5s/Williams 34p, 3a)

Phoenix - Golden State 115-105 (Hill 27p, 5s/Jackson 24p, 6a)