FINALE DC-A

Nalbandian za vodstvo Argentine

21.11.2008.
u 20:32

Tenisači Argentine pred domaćim su navijačima u Mar del Plati poveli 1-0 u finalu Davisova kupa protiv Španjolske, pobjedom Davida Nalbandiana nad Davidom Ferrerom 6-3, 6-2, 6-3.

Izvrstan meč odigrao je David Nalnandian i nije pružio Ferreru ni najmanju šansu za pobjedu. U meču koji je trajao jedan sat i 59 minuta, Nalbandian je oduzimao servis Ferreru čak sedam puta (od 15 break prilika), dok je svoj početni udarac gubio tek dva puta.

Po tri puta argentinski je tenisač “breaknuo” Španjolca u prvom i drugom setu, dok mu je u trećem servis oduzeo jednom. Iako je Nalbandian na kraju imao 27 neforsiranih pogrešaka, pet više nego Ferrer, njegova nadmoć u izravnim poenima bila je toliko izražena (54-33) da je ostavila Španjolca bez prilike.

Zanimljivo je spomenuti da je Nalbandianu ovo bio prvi ovogodišnji meč protiv Ferrera, deseti ukupno, te četvrta pobjeda.